- Reklama -

Z nami od 20 lat

Czy niepełnosprawność to problem? Na to pytanie bardzo dobrze odpowiedzieli właśnie sami niepełnosprawni podczas Jubileuszu 20 lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie.

Niepełnosprawność to nie jest coś czego trzeba się wstydzić. A jak twierdzą niepełnosprawni o sobie: oni nie są niepełnosprawni tylko sprawni inaczej. ŚDP pragnie aby ta liczna grupa społeczna przestała doświadczać dyskryminacji a została zaakceptowana przez wszystkich. 

Sama jubileuszowa siedziba ŚDS jest bardzo zadbana i nowoczesna. Na większości ścian wiszą dyplomy oraz uczestników które zapierają dech w piersiach. Remonty oraz wieloletnie modernizacje sprawiły że stała się prawdziwym drugim domem dla niepełnosprawnych, mieszczącym ponad 30 „mieszkańców”. 

Podczas obchodów jubileuszu Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uhonorował zasłużonych pracowników placówki wyróżnieniami. Wręczył również odznaczenie państwowe: Złoty Krzyż Zasługi nadany przez  Prezydenta RP za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, a także Medale za Długoletnią Służbę oraz dyplomy uznania wojewody. Zostały przekazane również liczne gratulacje na ręce Dyrektora ŚDS: Pani Elżbiety Kyc.

- Reklama -

Całe wydarzenie uświetniły występy artystów śpiewających piosenki oraz recytujące przeróżne wiersze. Utwory pt: “Dom dobrych rąk” oraz “Nasz Dom” zaśpiewał zespół “Lawenda” a wiersze: “Preludium deszczowe” oraz “Nasz dom” wyrecytowały uczestniczki: Stasia i Bożena. Nie mogło również zabraknąć słodkiej niespodzianki w postaci tortu.

Na zakończenie zaprezentowali się uczestnicy w sztuce pt. “Skrzywdzona sierotka” i zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej z Luchowa Dolnego pod kierunkiem Małgorzaty Zając. A po występach wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.