- Reklama -

Jak wybrać odważniki kettlebell? Ranking najczęściej kupowanych kettlebeli

Lubisz dbać o formę? Zależy Ci na wysportowanej sylwetce, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia. Warto wybrać odważniki kettlebell.

Trening w zaciszu domowym

Żyjemy coraz szybciej. Nie mamy czasu na regularne wizyty na siłowni. Jednak chcemy, aby nasze ciało było wysportowane Dlatego też coraz więcej z wybieramy ćwiczenia w zaciszu  domowym. Warto przy tym pamiętać, aby wybrać sprzęt, który pozwoli nam mieć wymarzoną sylwetkę przy zachowaniu bezpieczeństw i  ochronie naszego zdrowia. Do tego odpowiednie będą odważniki kettlebell.

Jak wybrać odważniki kettlebell?

Przy pierwszych ćwiczeniach z odważnikami Kettlebell warto zacząć od tych z mniejszą wagą. Nie przesilą one naszego zdrowia, jak również nie zniechęcą do dalszej aktywności. Osoby aktywne fizycznie mogą rozpocząć z większą wagą odważnika. Początkujący nie powinni ćwiczyć codziennie. Ważne jest stopniowe przygotowanie naszego organizmu do aktywności. Prawidłowo dobrany odważnik powinniśmy podnieść obydwoma rękoma na wysokość klatki piersiowej. Nie angażując przy tym innych mięśni niż mięśnie naramienne.

Wybierając odważniki należny zwrócić uwagę na ich uchwyt.Powinien być wygodny. Nie zbyt gruby, abyśmy mogli go stabilnie chwycić.  Niezwykle ważna jest powierzchnia jaką ma. Szorstka uszkodzi naszą skórę.

Jak ćwiczyć?

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz trening z Kettlebell? Przed rozpoczęciem ćwiczeń z odważnikiem Kettlebell, należy jak przed każdym ćwiczeniem wykonać rozgrzewkę. Doskonałym rozwiązaniem będzie 10 minut jazdy na rowerku, skakanie na skakance lub lekki trucht. Ważne jest, aby w trakcie ćwiczenia zachować odpowiednią pozycję i kontrolować oddech. Warto wykonać trening obwodowy na siłowni i w domu. Doskonały będzie circuit na rowerku stacjonarnym.

Inwestując w tego typu odważniki można wykonać wiele ćwiczeń na sporą grupę mięśni. Dzięki nim możemy wykonać: wyciskanie leżąc, podciąganie, ćwiczenia stabilizujące, przysiady czy ćwiczenia na bicepsy oraz redukują zbędny tłuszcz.

Kettlebell są również bezpieczne dla dzieci. Mogą być wykorzystywane przy gimnastyce korekcyjnej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.