- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy poczuli, że żyją w mieście? (foto)

To prosto z majowego Turobina, najnowszego miasta na Ziemi Biłgorajskiej. Jeśli ktoś dawno nie było (albo w ogóle) to proszę spokojnie się rozejrzeć i rzucić okiem, czy tu czuć już miastowy klimat.

- Reklama -

 

foto: UM Turobin

- Reklama -

49 Komentarze
 1. tur mówi

  jakie miasto taki burmistrz…
  niby miasto a zaściankowe myślenie i działanie

 2. Jaśko mówi

  Czyli jeszcze …uja zrobili a już sobie diety podnieśli.To tak nieśmiało dopytam,a burmistrzowi to ile w tej taniej gminie?

  1. O mówi

   800 zł brutto

   1. W Mojej ocenie mówi

    Jeżeli tak to uczciwie powiem narażając się pewnie na hejt, że za mało,jednocześnie powtórzę żeby trochę ostudził zapędy co niektórych radnych, bo w gminie aż huczy od plotek jakoby im podwyżki nie pasowały.

 3. Turobin mówi

  Plan zagospodarowania mogli sobie darować i tak molo kto by z tego co rozumiał ,ale już wysokość diet i pensji wójta,czy też opłat za żlobek , albo zmianę budżetu no to przypał że tajemnice robili.Mysle że poprzedni przewodniczący.To sesja trwałaby np 2h a nie 20 minut trudno od tego są.
  czy tak by nie zrobił,

 4. Jola mówi

  Bardzo głupie zagranie na tej sesji,ktoś kto to wymyślił to nawet krów pasać nie powinien.

  1. Jozek mówi

   Już pierwsza z uchwał miała 32 strony więc czytanie i tak by cię uspilo

 5. W mojej ocenie mówi

  Co wy się tak emocjonuje cię,mamy przecież to co wybraliśmy.Pewne rzeczy wynosi się z domu tutaj tego wyraźnie zabrakło.Jeżeli nie nie wiesz jak się zachować to na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie.Dziwi tylko postawa Pana Burmistrza, który w moim mniemaniu jako jedyny zasłużył swoją pracą przez ostatnią kadencję na gratyfikacje finansową, Trzeba rozróżnić zakres odpowiedzialności na stanowisku burmistrza i radnych trzeba zważyć dokonania, zwłaszcza tych radnych , którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samorządem. Co prawda mleko się rozlało co widać po komentarzach ale burmistrz wykorzystując swój potężny mandat społeczny,powinien (zdaje sobie sprawę,że formalnie to niemożliwe), „przywołać radę do porządku”Tym bardziej, że w drugiej kadencji odpowiada już tylko przed „Bogiem i historią”, i raczej zostanie tutaj zapamiętany z drugiej kadencji, więc takie sesje jak wczorajsza nie są Mu do niczego potrzebne.Zwłaszcza , że „kontrakt podpisywał”z nami wyborcami a nie z radnymi.

 6. Anonim mówi

  Może znajdzie się radny ,który ma na tyle w sobie tyle odwagi i przyzwoitości, że opublikuje stawki diet uchwalone wczoraj.

  1. Mówi mówi

   a kto tam w radzie jest zetelny hahaha moze że dwóch by się znalazło

  2. O mówi

   wielkość diet jest podana w komentarzu nizej

 7. Turobin mówi

  Uchwała o zmianie budżetu, tam gdzie Burmistrz przedstawiał wydatki na remont głównie świetlic i remiz OSP to dotyczyła tego miliona za frekwencję wyborcza czy na to kredyt będzie brany? Mógłby ktoś rozjaśnić bo nie bardzo rozumiem.

 8. Hahaha mówi

  Ma jaki pomysł wpadnie przewodnicząca na następnej radzie?Może nocą przy wyłączonym oświetleniu😁😁😁😁

 9. Anonim mówi

  Już nie pamiętam gdzie ale ostatnio widziałem taki mem”Ponieważ kury pracowały dobrze, świnie postanowiły przyznać sobie po sto jaj nagrody”.Podobno cytat pochodzi z Orwellowskiego Folwarku Zwierzęcego, ale nigdzie nie mogę go odszukać.Co o tym sądzicie?

 10. Obserwator mówi

  Omamieni wyborcy dokonali wyboru zgodnie z oczekiwaniami Burmistrza, więc teraz przez 5 lat nikt nam nie podskoczy. Cel osiągnięty więc skończyły się darmowe seanse filmowe i dyskoteki. Robimy to na co mamy ochotę nie licząc się z opinią innych. Burmistrz każe rada zagłosuje. Nie ważny budżet, robimy skok na kasę bo nam się należy.

  1. Ola mówi

   W takim razie to żeby być według opinii dobrym radnym to trzeba na sesji trochę pokrzyczec ,zrobić parę wycieczek personalnych wobec burmistrza i innych radny h i jest się bohaterem walczącym o naszą i waszą wolność ha ha ha,nie liczą się merytoryczne dyskusje i uzgodnienia na komisjach trzeba tylko krzyczeć w blasku kamer i jest się wiarygodnym radnym ,inni nie są nic warci bo to pupilki burmistrza i na pewno robią co on tylko chce

   1. Jaga mówi

    Oczywiście, masz rację ,tylko społeczność nie rozumie dlaczego głosowano podwyżki nie podając ich wysokości.Przecież to żenada, przecież nie ukradli tych pieniędzy, przyznali sobie z naszych podatków.To niech pani z Tokar wstanie i powie , że ona za tyle i tyle będzie do gminy przychodziła , radni za tyle i tyle itd, po co tak mącić?

    1. , mówi

     Naszych podatków to nie starcza nawet na oświetlenie uliczne we wszystkich miejscowosciach,

 11. Anka mówi

  Zna ktoś treści uchwał, czy z zapytaniem publicznym trzeba wystąpić

  1. Obywatel mówi

   Treść uchwał oraz jak głosowali radni jest na BIP gminy Turobin każdy zainteresowany może sobie przeczytać , dostępny będzie też protokół z sesji , więc nic nie jest tajne. Pozdrawiam

   1. Anonim mówi

    Obywatel, a może raczej Pani Sekretarko Burmistrza, podeślij link gdzie dzisiejsze uchwały i głosowanie w tym momencie jest zamieszczone, bo póki co to są tylko uchwały z 6 maja. Taką ciekawostka jeszcze, to diety, wynagrodzenie i kredyt były aż tak ważne że sesja nadzwyczajna została zwołana? Jak Wy radni ludziom w oczy patrzycie?

    1. Hi hi mówi

     ciekawe który pracownik w gminie jest odpowiedzialny za aktualizacje ?

   2. TKM czy tak teraz będzie mówi

    Tak ,to pokaż mi gdzie to jest na BIP,pokaż to też społeczeństwu gminy którego średnia wieku to pewnie 50+,bo sami sobie tego zapewne nie znajdą.”Gratulacje” dla Pani Przewodniczącej , która zgłosiła wniosek formalny o nie czytanie treści projektu uchwał.Za idiotów ma ma Pani ponad 3000 mieszkanców ,którzy poszli na wybory i zagłosowali za Wami? Czego się Pani obawia a może się Pani wstydzi, że na drugiej sesji zaczynacie od pieniędzy dla siebie? Co na to ludzie tak blisko związani z Kościołem zasiadający w tej radzie gdzie etyka , moralność, poczucie obowiązku i zwykła ludzka przyzwoitość , gdzie wartości wynikające ze społecznej nauki Kościoła?Jak szybko można stracić autorytet budowany latami i swój spirzowy pomnik?

    1. Anonim mówi

     przewodnicząca sama na to nie wpadła, to na pewno pomysł Burmistrza który musiała zgodnie z jego żądaniem wykonać na sesji.

     1. Anonim mówi

      guzik musiała, akurat kto jak kto ale to burmistrz zasłużyl na podwyżkę a nie nowi radni

 12. Opinia mówi

  Te negatywne komentarze o nowej radzie to pewnie stara rada wypisuje

  1. Anonim mówi

   Pytanie pana Romańskiego o oświadczeniu majątkowym to jakiś żart?Czyżby niektórzy radni nie wiedzieli,że coś takiego się składa, czy ktoś ma coś do ukrycia ? Co to za błazenada ?

 13. JaJa mówi

  Nie ma Fiuta, Górnego i Wardy to i sesja krócej trwa 😂

 14. Zen mówi

  Była transmisja z sesji?Podnieśli czy obniżyli sobie diety? Ktoś coś wie?

 15. Wyborca mówi

  To mieszkańcy poczuli zmianę, nowa rada nowe przepisy prawa – sesja bez odczytywania treści uchwał? i mieszkańcy nie wiedzą o ile wzrosły diety i wynagrodzenie burmistrza. Kto bystrzejszy i oblatany w internecie to za jakiś czas znajdzie na stronie urzędu a reszta przecież nie musi wiedzieć. Brawo Rada Miejska – przedstawiciele mieszkańców! Może tym by się ta obiektywna gazeta zajęła?

  1. Anonim mówi

   Żartujesz sobie chyba tak po cichu tu zrobili?

   1. Mol234 mówi

    ale sesja żenada co ludzie wybrali nikt tam nic nie wie sesja trwała 20 minut teraz będzie wszystko tak jak chce burmistrz tam tylko ten z Tarnawy radny to jest kumaty a reszta to szkoda gadać

    1. Anonim mówi

     Przez dwadzieścia minut tyle uchwał przepchnęli??

 16. Anonim mówi

  Wstyd ,żenada i małostkowość jeżeli to zrobią.Niektórzy zwłaszcza nowo wybrani jeszcze dobrze ustawy o samorządzie gminnym nie przeczytali.

 17. Romek mówi

  Na drugiej sesji od razu o kasę dla siebie? Burmistrz mówił o tanim mieście obniżył podatek rolny,mam nadzieję , że radni obniżą sobie diety.

  1. Goc mówi

   sesja tylko tydzień po zaprzysiężeniu i już kasa do kieszeni dla władzy? będą najniższe opłaty a najwyższe diety i wynagrodzenia, byle do jesieni podatki będą musiały pójść w górę przy takim zapotrzebowaniu, budżet tego nie udźwignie. Brawo wyborcy! lepiej być nie mogło.

 18. Anonim mówi

  Dopiero poczują, radni im pokażą ile kosztuje miasto.

 19. Jan mówi

  Też spojrzałem na rozkład drugiej sesji.Czym zajmą się nasi nowo wybrani radni ?Oczywiście ustaleniem swoich diet.Do tej pory było 700 dla szeregowego radnego1000 dla zastępcy i 1200 przewodniczącego.Ile będzie od poniedziałku zobaczymy. Jedno jest pewne czasu nie tracą a co tam zadłużenie gminy, inne ważne rzeczy , to może poczekać.

  1. O mówi

   Ustalenie diet i pensji wójta jest obligatoryjne ,więc trzeba to zrobić na samym początku diety odpowiednio 950 radny ,1050 przewodniczący komisji,1300 wiceprzewodniczący 1500 przewodniczacy

   1. Anonim mówi

    Wielkie dzięki za odpowiedź ,więc wzrost o ok 25-35 procent .

    1. Jan mówi

     Za 1300 zł, to można przeczytać i 50 stron, i wtedy nikt nie będzie się czepiał bo wszystko będzie jasne.

    2. Turobin mówi

     Naucz się liczyć, dla szeregowego radnego to 50%.

   2. Anonim mówi

    przecież obowiązywała poprzednia uchwała odnośnie wysokości diet.chcieli to sobie podnieśli i tyle w temacie, my możemy tylko oceniać.

 20. Irek mówi

  Turobin miastem, a na polecenie burmistrza ściąga się lampy z oświetlenia ulicznego tam, gdzie go nie popierano

 21. Mieszkaniec mówi

  Turobin jest miejscowością bez przyszłości . Brak pracy młodych ludzi wszędzie daleko drogi dziurawe no i wszech obecny pis.

 22. Mieszkaniec mówi

  W poniedziałek sesja Rady Miasta a na niej ciekawe projekty uchwał np o płatnościach za żłobek, wysokościach duet radnych czy wysokości poborów burmistrza.Ciekawe czy najtańsze miasto w Polsce jeżeli chodzi o podatki dalej będzie tanie , czy też my mieszkańcy będziemy płacić więcej za tych ,których wybraliśmy.

 23. Józef mówi

  Turobin mentalne należy do Krasnegostawu nie do Biłgoraja my jesteśmy gminą miejską ale krasystawsko z Bilgorajem Turobin nie ma żadnych związków do Krasnystaw Turobin należał 110 lat byliśmy razem z Rudnik Gorzków Siennica różana Kraśniczyn Żółkiewka i Izbica w 1936 roku po likwidacji powiatu Bychawa do Krasnystaw powiatu doliczyli gminy Zakrzew i wysokie w 1975 roku Gierek zlkwdowal powiaty i nasz gminę miejską Turobin i Wysokie Zakrzew wlonczono do woj zamojskiego Region Biłgoraj a Żółkiewka poszła pod rejon Zamość w 1999 roku powróciły powiatowy i my zamiast do Krasnystaw powiatu trafiliśmy przez byłego wójta kszyszaka do Biłgoraja czego nie chcieliśmy Kryszak zrobił do Biłgoraja przy wódce ustalili z Dechnikiem nagadał glupkom jak Turobin będzie miał cudowne w Biłgoraju a okazało się że to nie jest prawda przy podziale środków finansowych Turobin jest pomijany podobne gminy potok Górny to trzeba myśleć logicznie Biłgoraj nie będzie dbał o obce gminy a my Turobin jesteśmy gminą obcą dla Biłgoraja Biłgoraj będzie dbał ale o swoje gminy takie jak Tarnogród Goraj Frampol Tereszpol Józef

  1. as mówi

   Po za tym wszystko w porządku?

 24. Anonim mówi

  A ludzie tam mieszkają, bo niewidać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.