- Reklama -

- Reklama -

Kto kogo liże w Tereszpolu? Zmian nie chcieli, więc ciśnienie nie spada

Wygląda że w Tereszpolu wcale nie opadł powyborczy kurz. Układ z poprzedniej kadencji chyba wszystkim pasował, bo większych zmian nie będzie. Chociaż jest jedna, która wiele wnosi. W końcu gmina doczekała się nowego nagłośnienia, dzięki któremu udało nam się podsłuchać ... kto kogo liże już od pierwszej sesji.

- Reklama -

6 maja, jak w większości gmin, również w gminie Tereszpol odbyła się sesja rady gminy,  podczas której zaprzysiężono wójta, radnych i wybrano prezydium rady.

Nowe – stare prezydium

urząd MArszałkowski projekt

Radni zmian personalnych nie chcieli. Radna Jadwiga Szponar jako kandydata na przewodniczącego rady gminy  zgłosiła  Stanisława  Sitarza (przewodniczącego poprzedniej kadencji).

Radny Stanisław Szpot zgłosił zaś kandydaturę  Janusza Gnidy, który w ubiegłej kadencji mocno krytykował zarówno wójta jak i przewodniczącego.  Ten jednak odmówił:

– Dziękuję koledze za zgłoszenie mojej kandydatury, ale ze względu na obecną sytuację, dziękuje. Będę się przyglądał wybranemu przewodniczącemuodparł radny Gnida

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Taka decyzja wcale nie dziwi. W radzie gminy Tereszpol znalazło się 12 radnych PiS i tylko trzech z Komitetu Prawicowa Polska M. Romanowskiego, z ramienia którego mandat otrzymał Janusz Gnida

ZOBACZ: https://gazetabilgoraj.pl/prawica-bierze-tereszpol-nikt-z-opozycji-sie-tu-nie-przeslizgnal/

Za kandydaturą Stanisława Sitarza głosowało 12 radnych, 1 był przeciw, 1 głos nieważny i 1 radna nieobecna.

Na zastępcę przewodniczącego rani jednogłośnie wybrali Adriana Kiesza, który pełnił tę funkcję w ubiegłej kadencji.

Następnie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie wójta, gratulacje, podziękowania, zapewnienia o dalszej pracy na rzecz gminy.

 

Czerwona kartka od Lipowca

 

Przewodniczący rady, Stanisław Sitarz, zapowiedział kolejną sesję, już bardziej „roboczą” na 21 maja. Radny Janusz Gnida nie zamierzał jednak czekać.  Jest pierwsza sesja i pierwsza interpelacja oraz apel do wójta:

-Wierzę, że pan wójt doceni siłę głosów jakie otrzymałem w wyborach i zajmie się w końcu zgłoszonymi przeze mnie sprawami. Mieszkańcy Lipowca oczekują zmian i możliwości współdecydowania o tym, w co będze inwestowane. Mieszkańcy Lipowca dali w tych wyborach wójtowi czerwoną kartkę. Życzę mu, aby przyjął ją z pokorą, a nie z arogancją – mówił radny Gnida.

 

Ten radny nie zwalnia tempa

 

Poinformowała, że składa pierwszą  interpelację z prośbą o przychylenie się wójta i radnych  do realizacji punktów ustalonych razem z mieszkańcami Lipowca

– Myślę, że w tej nowej kadencji będzie można lepiej rozmawiać, byśmy wspólnie decydowali o wszystkich inwestycjach, a nie głosować bez powodu w ostatniej chwili – podsumował Gnida

 

Głos zabrał również  radny Jan Biernat, który zwrócił się do radnego Janusza Gnidy:

 

-Ja nic nie mam do Lipowca, ale my jesteśmy radni z całej gminy. Chcemy wszędzie robić, wszędzie działać, nie tylko w Lipowcu. (….) A ty tylko dajesz przykład Lipowiec, Lipowiec… – mówił radny Biernat.

Przerwał mu jednak Gnida, który nie wyłączył mikrofonu ( trzeba tu przyznać, że nagłośnienie w urzędzie gminy Tereszpol po naszych apelach działa w końcu bez zarzutu i czasem słychać nawet za dużo)

– Nie lizaj, chłopie, nie lizaj, my tu o czym innym. Już zaczynasz się lizać.,, nieładnie, Jasiu, nieładnie… odciął Janusz Gnida

 

Już po pierwszej sesji w Tereszpolu widać, że zapowiada się ciekawa kadencja

 

 

Wyniki wyborów na wójta Tereszpola w poszczególnych miejscowościach gminy

 

Wyniki wyborów na poszczególnych kandydatów w gminie Tereszpol

 

 

 

- Reklama -

8 Komentarze
 1. xxw mówi

  pawluk sitarz i taka sama szajka nic sie nie zmieni kasy nie bendzie bo pisowcy nie rzadzą także pięc lat stracone

 2. Mieszkaniec Gminy mówi

  Prawda boli a krytykanci wyja z bólu

 3. Rafał mówi

  Panie Gnida skoro nie odpowiada Panu praca wójta i Radnego w poprzedniej już kadencji dlaczego sam nie startujesz na wójta ? była też szansa startowania na Przewodniczącego i co uciekasz od odpowiedzialność tylko krzyku pełno jak ..u Pana Myćko ..

 4. Adam mówi

  Panie Czerepach pora znalesc sobie Lodzie w gminie a nie przeglądać się facetom

 5. Marek mówi

  Mieszkańcy Lipowca to naprawdę fajni mądrzy ludzie ale kogo wy znowu wybraliście na ..radnego.. ? on was nie reprezentuje godnie wybierzcie nowego Radnego który będzie was godnie repezentowal

 6. Wojtek bez portek mówi

  Radny z Lipowca nie jak Czerepach ale jak Myćko z Rancza, dużo krzyczy ale nic konkretnego nie wnosi oprócz możliwości wykazania się redaktorom. Przewodniczącemu naprzyglądał Pan się już poprzedniej kadencji, według moich informacji on ma żonę, może warto trzymać się kobiet ? Dziwi mnie fakt dlaczego Pan nie startował na Wójta bo urząd mógłby Pan przenieść do Lipowca.

 7. Imię mówi

  poniżej wszelkiej krytyki, czemu wybieramy na radnych obłąkanych ludzi

 8. Lipowiec mówi

  Brawo Janusz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.