- Reklama -

„Czołówka” podczas wyprzedzania

W poniedziałkowy wieczór, doszło do czołowego zderzenia z udziałem ciągnika rolniczego oraz dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło 18 listopada, około godziny 16:20 w miejscowości Chmielek. Przez pewien okres czasu, droga była całkowicie zamknięta, kierujący poruszali się wyznaczonymi przez funkcjonariuszy objazdami.

- Reklama -

Jak podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju – młodszy aspirant Joanna KlimekZe wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia, wynika, że 64 letni mieszkaniec Stalowej Woli, kierując Seatem wyprzedzał jadący przed nim ciągnik rolniczy marki Ursus. Zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo w przeciwnym kierunku samochodem marki Audi, którym kierował 61 latek przewożący 52 letnią pasażerkę. Siła uderzenia była tak duża, że Seat uderzył następnie w przyczepkę jadącego przed nim ciągnika.

Do szpitala zostały przetransportowane trzy osoby. Byli nimi: kierujący i pasażerka Audi, mieszkańcy gminy Łukowa, oraz 64 latek kierujący samochodem marki Seat, mieszkaniec Stalowej Woli. Jak ustalili policjanci, obaj kierujący samochodami osobowymi byli trzeźwi. Jednak przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na obecność alkoholu wykazało, że 30 letni kierowca ciągnika rolniczego marki Ursus, mieszkaniec gminy Łukowa miał w organizmie ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz stanie on przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.