- Reklama -

- Reklama -

Trwa przebudowa mostu w Biłgoraju. Będzie zamknięty (foto)

Trwają prace przy remoncie mostu w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju: - Po długich przygotowaniach, podpisana została umowa z wykonawcą na remont zabytkowego. Prace się już rozpoczęły, a ich celem jest przywrócenie obiektowi dawnej świetności oraz poprawa jego parametrów techniczno-użytkowych - pokazuje Starostwo Powiatowe. Od maja most będzie zamknięty na 3-4 miesiące.

- Reklama -

Most, który został zbudowany w latach 1930 – 1934, został uznany za zabytek nieruchomy przez burmistrza miasta i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obecnie jego stan jest niepokojący, dlatego niezbędne są prace budowlane mające na celu sprawienie, że most będzie spełniał wymagania dla obiektów mostowych na drogach publicznych.
Wartość zadania po przetargu to niespełna 1,1 mln zł, z czego około 87% pokryje dofinansowanie przyznane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Polski Ład. Zakres robót obejmuje m.in. roboty przygotowawcze, naprawę uszkodzeń powierzchni podpór mostu, wykonanie izolacji, nawierzchni asfaltowej, odtworzenie stożków oraz wykonanie schodów skarpowych do obsługi technicznej.
urząd MArszałkowski projekt
Firma MOSTY Zamość – Tomasz Czyż została wyłoniona w postępowaniu jako wykonawca remontu mostu. Plac budowy zostanie przekazany wkrótce, a mieszkańcy Biłgoraja muszą się przygotować na utrudnienia związane z całkowitym zamknięciem mostu. Zamknięcie planowane jest na miesiąc maj i potrwa około 3 – 4 miesięcy.
Dla pojazdów samochodowych zostaną wyznaczone objazdy przez ulicę Moniuszki, obwodnicę północną oraz ul. Al. Jana Pawła II. Piesi i rowerzyści mogą korzystać z wyznaczonej trasy przez ul. Stadionową, kładkę na rzece do ul. Bagiennej oraz ścieżkę pieszo-rowerową obok targowiska. Termin zakończenia prac zaplanowano na wrzesień 2024 roku. Po zakończeniu remontu, mieszkańcy Biłgoraja będą mogli cieszyć się zabytkowym mostem w nowej, odnowionej wersji. Inwestorem jest powiat biłgorajski.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Romi mówi

  wyburzyć łuki ,poszerzyć most i wzmocnić i oddać do użytku.

 2. ..m mówi

  Olać patole pis która zniszczyła wizerunek Polski. Uczynili na Zachodzie z nas kraj wieśniaków.
  Ten most pozostanie. Jak stał dlugo to i będzie. Czas motłochu przeminął. Czas inteligencji Polskości też minie. Ale most pozostanie!

  1. Ja mówi

   olać chorych umysłowo na chorobę polityczną zaślepionych wyborców PiS i PO. kiedyś ta wasza śmieszna wojenka się skończy. przypomnę że nogi wam wyrastają z tego samego miejsca czyli AWS.

  2. Romi mówi

   to podchodzi pod mowę nienawiści. Wyluzuj.

   1. Hipokryt mówi

    Chory to jest przepis o tej mowie nienawiści. Każda odpowiedź która nie odpowiada adwersazowi od razu jest hejtem i mową nienawiści. W ten sposób państwo kieruje poglądami społeczeństwa kogo trzeba kochać, kogo nienawidzić kto jest naszym wrogiem a kto przyjacielem. to gorsze niż cenzura za komuny.

 3. Jerzy mówi

  Dobry most. Super konstytucją. Miejmy nadzieję ze będzie taki sam i dobry jak przed rekonstrukcja. Ale ważne jest ze będzie nadal świetny i na kolejne 100lat ?! oby był chociaż na 20 przy dzisiejszej jakości…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.