przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Zastój przy remoncie trwa od dwóch lat

Utrudnienia na odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Zastawie w gminie Goraj trwają od dwóch lat. To spore wyzwanie dla kierowców.

- Reklama -

Temat poruszył radny Jerzy Krasoń podczas jednej z sesji Rady Powiatu. – Czy starosta posiada jakieś informacje w sprawie tego zastoju budowlanego na trasie 835, mam tu na uwadze rozbudowę chodnika w Goraju, Zastawiu. Tam, jak wiemy pękła droga i te utrudnienia występują już od dwóch lat. Co dalej z tą budową? – pytał. Dodał, że ma świadomość tego, że jest to droga wojewódzka, jednak znajduje się na terenie powiatu. Ponadto samorząd powiatu współfinansował również budowę znajdującego się tam chodnika.

Wyjaśnień udzielił starosta Andrzej Szarlip. – Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Natomiast ja jestem w stałym kontakcie z dyrektorem Szumerą i rzeczywiście sytuacja jest trudna. Jeśli chodzi o remont tego chodnika, były zaniedbania na etapie budowy drogi 835, musimy do tematu wracać i ten chodnik uzupełniać. To nie tylko w tym miejscu, ale te drogi serwisowe przy całej tej drodze 835 nie zostały do końca przemyślane i w mojej opinii w wielu miejscach brakuje połączenia, brakuje tej komunikacji – mówił. Zauważył, że dużym brakiem na etapie projektu było niewykonanie chodnika w Goraju. Dodał, że został wykonany nasyp ziemi. Ziemia musi tutaj utwardzić się, musi pewien czas minąć. – Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie zapewniał mnie, że po wiosennych deszczach prace zostaną ukończone – mówił. Dodał, że w miejscach, w których występują pęknięcie asfaltu, ma być wykonana nowa nawierzchnia. – Czekamy jeszcze, jak ta ziemia osiądzie, prace zostaną z pewnością w tym roku zakończone – dodał.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.