- Reklama -

- Reklama -

Na pątniczym szlaku

Pielgrzymka to czas modlitwy, wyciszenia, adoracji Najświętszego Sakramentu, czas śpiewu, radości, spotkania ciekawych ludzi. Pątnicy zmierzają do Jasnogórskiej Pani, aby zawierzyć jej swoje bolączki, prosić o łaski, a także dziękować za dary, jakich doświadczyli w życiu. W tym roku, po raz drugi, pielgrzymka odbywa się w formie sztafety.

Tegoroczna, 39. piesza pielgrzymka zamojsko-lubaczowska na Jasną Górę wyruszyła pod hasłem “Weź Maryję do siebie”. 3 sierpnia pątnicy dotarli do Biłgoraja.

– Dziękuję wam za to, że jesteście. Za to, że wszystkie nasze sprawy, tych, którzy nie pielgrzymują a modlą się za was, bierzecie na swoje barki. Życzę wam, abyście byli wytrwali i z radością pielgrzymowali – mówił, witając pielgrzymów ks. Jerzy Kołtun, proboszcz parafii pw. WNMP w Biłgoraju.

- Reklama -

Z powodu pandemii koronawirusa pielgrzymka po raz drugi przybrała formę sztafety. Każda grupa będzie miała wyznaczony dzień pielgrzymowania, który rozpocznie Mszą św. rano w miejscu wyjścia, a zakończy Apelem w miejscu dojścia, po czym pielgrzymi środkami transportu wracają do swoich domów na nocleg. Następnego dnia kolejna grupa dojeżdża do miejsca, gdzie zostało zakończone pielgrzymowanie dnia poprzedniego i rozpoczyna Mszą św. swój etap. W ten sposób każda grupa będzie miała trzy dni do przejścia (wyjątek stanowią grupy z Lubaczowa oraz Tomaszowa Lubelskiego).

Planowane dojście na Jasną Górę pod przewodnictwem JE. Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego odbędzie się 13 sierpnia 2021 r. w godzinach popołudniowych. Pielgrzymka zakończy się wspólną Mszą św. i Apelem Jasnogórskim.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.