- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wystartowała już Szlachetna Paczka

W minioną sobotę 16 listopada ruszyła Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Szlachetna Paczka". W każdym mieście wojewódzkim odbyły się wczoraj uroczyste marsze sympatyków akcji, tym samym otwierając tegoroczną Bazę Rodzin Szlachetnej Paczki. W rejonie biłgorajskim wolontariusze również już pracują.

- Reklama -

W Biłgoraju oraz na terenie całego powiatu od kilku lat koordynatorem tej akcji jest Elżbieta Łukasik. Darczyńcą przygotowującym świąteczne paczki może zostać każdy, wystarczy tylko wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl w zakładkę „zostań darczyńcą” i tam wybrać województwo, powiat oraz  rodzinę, której chcemy pomóc. Aby to zrobić można również:

kliknąć TUTAJ 

- Reklama -

Wolontariusze rejonu biłgorajskiego odwiedzili już ponad 70 rodzin i nadal odwiedzają kolejne, lecz mimo chęci i starań nie jesteśmy w stanie odwiedzić wszystkich zgłoszonych rodzin – mówi Elżbieta Łukasik, koordynator Szlachetnej Paczki.
Z różnych przyczyn nie wszystkie rodziny otrzymają pomoc, na dziś do udziału w projekcie zakwalifikowało się blisko 50 rodzin z naszego rejonu. Wśród nich są: schorowany straszy pan po wypadku, marzący o podgrzewaczu do wody czy samotna starsza pani mieszkająca w domu bez wody i prądu, dla której wędlina na chlebie to rarytas. Biłgorajscy wolontariusze poznali wiele wzruszających historii, odwiedzili rodziny, by darczyńcy mieli pewność, że ich dary trafią do tych najbardziej potrzebujących osób.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.