- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tradycje Wielkanocne – ogólnopolski sukces uczniów “Piątki”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju odnieśli sukces w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne".

Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów. Na tegoroczną edycję nadesłano 1456 prac plastycznych z 97 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju. Komisja konkursowa przyznała 115 nagród. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 262 prace plastyczne. Uczniowie SP nr 5 wykazali się znajomością tradycji wielkanocnych, a także wielu ciekawych technik plastycznych.
W kategorii 7-9 lat pierwszą nagrodę otrzymała Zuzanna Gorczyca z kl. 2e, drugą nagrodę Dawid Flis z kl. 2c. W kategorii 10-12 lat pierwszą nagrodę otrzymała Andżelika Smoter z kl. 5a , druga nagrodę Izabela Świta z kl. 4d. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace: Adama Szubiaka z kl. 2 c, Laury Typko z klasy 2c, Michała Radomskiego z kl. 4b, Agaty Brodziak z kl. 4d, Mateusza Małka z kl. 5c oraz Jana Klebana z kl. 5a. Gratulujemy młodym artystom oraz ich nauczycielom, którzy przekazali uczniom idee konkursu oraz zadbali o wysoki poziom artystyczny prac.

- Reklama -

W związku z sytuacją w kraju w tym roku nie zorganizowano uroczystego rozstrzygnięcia konkursu. Wystawę pokonkursową oraz wyniki konkursu można oglądać na stronie internetowej: www.pokis.pl i Facebooku : KOLOR i FORMA Pracownia Działań Twórczych.

Dorota Brzozowska

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.