- Reklama -

Łaciate, skrzydlate, kudłate… wystawa dziecięcych prac w MDK

W czwartek, 15 kwietnia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy dziecięcych prac malarskich. To wystawa prac najmłodszych wychowanków pracowni, którą prowadzi Anna Świca. Na wystawie możemy obejrzeć prace 28 dzieci z trzech grup Tęczowej Malarni.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor MDK Iwona Pawlos, a o samej pracy nad prezentowanymi obrazkami opowiedziała Anna Świca – nauczycielka plastyki pracująca na co dzień z grupami. Otwarcie odbyło się w bardzo wąskim gronie dzieci reprezentujących najmłodszych artystów.

Ta tematyczna ekspozycja, prezentowana w galerii „Pierwsze Piętro”, stanowi niewielki fragment działań pracowni. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazki o tematyce poświęconej zwierzętom. Tytuł ekspozycji „ŁACIATE, SKRZYDLATE, KUDŁATE…” nawiązuje bezpośrednio do słów piosenki, która witała dzieci oglądające wiele lat temu program telewizyjny. Taki mały zwierzyniec.

Świat dziecięcej wyobraźni i kreowania świata jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Temat zwierząt to jeden z najbardziej ulubionych motywów prac plastycznych. Dzieci malowały podczas zajęć swoje ulubione kotki i pieski. Zobaczyć możemy między innymi przepiękne interpretacje ptaków – kur, kogutów, pawi oraz te które zobaczyć możemy w naturze – w parkach czy lesie – żabkę, zajączki, konie, a także groźne tygrysy i rysie. Obrazki ukazują też świat barwnych motyli.

Otwarcie wystawy to wielkie święto pracowni i dzieci, które uczęszczają na zajęcia do MDK. Ich cotygodniowa praca, spotkanie w gronie utalentowanych rówieśników przynosi wspaniałe efekty w postaci zwycięstw w licznych konkursach plastycznych. O sukcesach wszyscy informowani są na bieżąco na stronie placówki oraz w lokalnych mediach.

Tylko w marcu i kwietniu br. wychowankowie Tęczowej Malarni zostali nagrodzeni, bądź wyróżnieni aż w siedmiu konkursach plastycznych. Były to: XX. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig” w Lublinie, Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ja i moja aktywność fizyczna” – Zamość 2021 w Zamościu, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” w Łapach, XII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Rok polski w tradycji i obyczajach” w Warszawie, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „MUZYKĄ MALOWANE – MUZYCZNE IMPRESJE W SZTUCE” w Mysłowicach, XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” – LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO we Wrocławiu, VIII. Konkurs Plastyczno-Recytatorski „Wiosenne spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą” w Krasnobrodzie.

Serdeczne podziękowania należą się dzieciom i ich rodzicom, którzy pomimo licznych utrudnień przyprowadzają swoje pociech na zajęcia. Młodym artystom składam podziękowania przede wszystkim za wielkie zaangażowanie w pracę twórczą, która służy ich rozwojowi, budowaniu własnej wartości i rozwijaniu pasji i talentów.

Wszystkich zachęcamy do obejrzenia wystawy on-line na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Szymon Pogorzelec Diana Kozakiewicz Lena Bełżek

Anna M. Świca

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.