Moto Tech

- Reklama -

Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków

Władze gminy Frampol podpisały już umowę na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Inwestycja będzie realizowana przy współudziale środków unijnych.

Władze gminy Frampol otrzymały dofinansowanie na dwa wnioski dotyczące budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Pierwszy dotyczy budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Frampol etap II (miejscowości z rzekami) – 501 tys. 289 zł, drugi na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Frampol, etap II (miejscowości bez rzek) – 557 tys. 807 zł. W ramach tych środków będzie również wykonany odcinek wodociągowy w miejscowości Radzięcin.

Władze gminy podpisały już umowę. W projekcie dotyczącym miejscowości bez rzek wstępny akces uczestnictwa wyraziło 52 beneficjentów. W drugim projekcie dotyczącym  miejscowości z rzekami – 52 beneficjentów.

– Termin realizacji inwestycji mamy zapisany do końca roku, ale są pewne problemy. Chętnych do przystąpienia do tego projektu zbieraliśmy na przełomie 2017/2018 roku. Wówczas wykonywany był projekt i szacowanie. Dofinansowanie otrzymaliśmy teraz. Część osób sama założyła takie instalacje. Część z różnych względów zrezygnowała. Prowadzony był nabór uzupełniający – mówił.

- Reklama -

Zaktualizowana lista, zawierająca informację o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu “Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania 7.2 “Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014‑2020, ukazała się 2 lutego br.

Na liście oprócz gminy Frampol znajdują się również następujące samorządy powiatu biłgorajskiego: gmina Goraj – Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Goraj – 741 tys. zł; gmina Potok Górny – Budowa odcinka sieci wodociągowej oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Potok Górny – 948 tys. 132 zł; gmina Biszcza – Wykonanie studni głębinowej nr 6 na ujęciu wody Wólka Biska-Żary oraz rozbudowa gminnej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w miejscowości Żary – 393 tys. 663 zł; gmina Biłgoraj – Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Edwardów i Brodziaki oraz budowa przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Edwardów – 2 mln zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.