- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tak, pomagali

Przez cały piątkowy dzień trwała zbiórka żywności o nazwie "Tak, pomagam", w której wzięło udział kilkuset wolontariuszy Caritas ze szkół powiatu biłgorajskiego. Pomagali nawet najmłodsi.

- Reklama -

 

W dniach 6 i 7 grudnia, w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce jest prowadzona siedemnasta zbiórka żywności pod hasłem Tak, POMAGAM!. Wolontariusze Caritas z całego kraju zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których dla najuboższych rodzin i osób samotnych zostaną przygotowane paczki świąteczne.

– Dziś zbieramy produkty, które ludzie potrzebują na święta, na przykład: mąkę, ryż, słodycze dla dzieci, różnego rodzaju napoje oraz inne produkty o długim terminie ważności. Nasze Szkolne Koło Caritas działa od około 3 lat i z każdej klasy jest kilkanaście osób, które do niego należą. Dzieci te starsze jak i te najmłodsze bardzo chętnie uczestniczą w takich akcjach, nawet te z trzecich klas szkoły podstawowej bardzo dobrze sobie radzą, choć wydawało nam się, że są one jeszcze za małe-informuje Dagmara Brodziak, Opiekunka Szkolnego Koła Caritas w szkole podstawowej nr V w Biłgoraju.

Uczniowie Elektryka wspierali akcję charytatywną:

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, pod opieką Łucji Mroczek, oraz Agnieszki Złamańskiej bardzo często angażują się w przeróżne akcje charytatywne. Nie tak dawno zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód, został przeznaczone na pomoc dla ucznia ZSBiO-Piotrka Kozaka. Tym razem można było ich spotkać w Kauflandzie.

– Zazwyczaj ludzie przynoszą pojedyncze produkty, aczkolwiek zdarza się, że przynoszą dwa, trzy albo i więcej. Wszystko zależy od tego jak bardzo ktoś chce wesprzeć dzisiejszą akcję. Tak jak tu stoimy to czasami zdarza się, że ludzie nas omijają, aczkolwiek cieszymy się tym, że większość pomaga, nawet jeśli jest to bardzo symboliczna pomoc. Takie postawy zachęcają nas do brania udziału w zbiórkach – opowiada Przemysław Ulidowski, wolontariusz ze Szkolnego Koła Caritas w RCEZ w Biłgoraju.

- Reklama -

Młodzi wolontariusze:

W akcji wzięło udział kilkuset wolontariuszy z wielu biłgorajskich szkół. Byli wśród nich również dzieci ze szkół podstawowych, które już od najmłodszych lat bardzo chętnie pomagają.

 Ja stoję tutaj już ponad trzy godziny, ale jestem szczęśliwy, że mogę pomóc dzieciom, bo wiem, że dzięki mnie nie są same. Do zostania wolontariuszem zachęciła mnie moja nauczycielka od WDŻ i od początku V klasy, czyli już około pół roku jestem w Caritasie-opowiada Miłosz Odrzywolski, wolontariusz ze Szkolnego Koła Caritas w szkole podstawowej nr V w Biłgoraju. – Jest to dopiero moja pierwsza akcja charytatywna, w której biorę udział i bardzo mi się podoba, że mogę pomagać – dodaje.

W akcji uczestniczyły również przesympatyczne dzieci ze Szkolnych Kół Caritas spoza Biłgoraja, które wraz ze swoimi opiekunami można było spotkać na przykład w takich sklepach jak Lidl.

– Takie uczestniczenie w zbiórkach sprawia mi ogromną przyjemność. Dlatego, że można pomóc różnym ludziom, rodzinom, dzieciom, które bardzo potrzebują jakichś produktów żywnościowych lub mogą się ucieszyć z jakiegoś słodycza na mikołajki. Sama jestem w Caritasie od trzech lat, ale ta zbiórka jest dopiero moją pierwszą – mówi Karina Gozdecka – uczennica klasy VII szkoły podstawowej ZSS im. JP II w Tereszpolu-Zaorendzie.

Tereszpolu-Zaorendzie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.