- Reklama -

Odbyła się narada ws. urządzenia lasu (audio)

5 grudnia o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyła się narada techniczno-gospodarcza. Mówiono na niej o przystąpieniu do sporządzenia uproszonych planów urządzenia lasów.

Mówiono o sporządzaniu uproszonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie powiatu biłgorajskiego dla gminy Biszcza i miasta Biłgoraj oraz w gminie Biłgoraj dla obrębów: Dąbrowica, Dyle, IngatówkaKajetanówka i Rapy Dylańskie.

Nagranie audio poniżej: 

– Spotkanie zorganizowaliśmy z jednej strony z części merytorycznej, czyli leśników nadzorujących wykonanie zadań gospodarczych w lasach prywatnych, z drugiej strony dla urzędników gmin, którzy będą uczestniczyć w procedurze urządzenia uproszczonych planów urządzenia lasu. W głównej mierze w wyłożeniu tych, że planów do publicznego wglądu tak, żeby właściciele lasów mogli się z tym zapoznać. Liczę na to, że po spotkaniu będziemy mogli sprawnie przeprowadzić całą procedurę i wszystkie zawiłości tego tematu będą rozwiane — mówił Maciej Lewandowski, przedstawiciel firmy Taxus UL.

- Reklama -

Spotkanie to miało charakter otwarty, mógł w nim wziąć udział każdy zainteresowany gospodarką leśną i ochroną przyrody, w tym właścicieli lasów niepaństwowych.

Największą zaletą tego spotkania jest to, że chcemy przedstawić, jak przebiega procedura sporządzenia uproszczonego planu urządzenia lasu i z jakimi niebezpieczeństwami spotkają się uczestnicy tego planu, czyli urzędnicy czy leśnicy — dodaje Maciej Lewandowski.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.