- Reklama -

Prowadził skodę z trzema promilami

Przed sądem stanie 45-latek, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, kierował osobową skodą. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz konsekwencje finansowe. Przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i nie mogą liczyć na taryfę ulgową!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują.

Wczoraj (19.04) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy około godziny 16.30, patrolując miejscowość Dereźnia Zagrody, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Skoda. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy Księżpol. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 45-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

- Reklama -

Przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy pod żadnym pozorem nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla siebie i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.