- Reklama -

- Reklama -

„Piosenka w prezencie” dla Filipka

W czwartek 19 grudnia o godz. 18.00 w sali koncertowej Instytutu Muzyki w Rzeszowie po raz kolejny wybrzmią najpiękniejsze zimowe piosenki kojarzące się ze świątecznym czasem. I to wszystko w szczytnym celu. „Najlepsze prezenty ukryte są w sercach” – tak brzmi motto tegorocznego koncertu „Piosenka w prezencie”. W tym roku wydarzenie dedykowane jest 6-letniemu chłopcu Filipkowi Fiedorowi choremu na białaczkę który pochodzi z Tarnogrodu.

- Reklama -

 

Zimowa sielanka i aura wytwarzana wokół świąt to coś, co nie tylko cieszy nasze serca, ale sprawia, że chce się robić wyjątkowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi ludźmi. Tak właśnie zrodził się pomysł na „Piosenkę w prezencie” – z miłości do świątecznej aury i oczywiście do muzyki! – tłumaczą organizatorki „Piosenki w prezencie”

Jest to już druga edycja koncertu w tym roku datki zebrane podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na leczenie 6-letniego Filipka Fiedora mieszkającego w Rzeszowie a pochodzącego w Tarnogrodu. Diagnoza, którą w marcu tego roku usłyszała rodzina była szokiem. Filip walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typu B. Kuracja, którą przechodzi jest ciężka i kosztowna. To bardzo trudny czas dla chłopca i jego bliskich.

Artyści, którzy wystąpią na scenie prywatnie są przyjaciółmi i znajomymi, dlatego, jak podkreślają organizatorki, na koncercie panuje wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Już w czwartek zagrają i zaśpiewają najpiękniejsze zimowo-świąteczne piosenki – „White Christmas”, „Santa Claus is coming to Town”, „Mistletoe and wine” i nie tylko.

- Reklama -

Zachęcamy do obejrzenia filmu z rozmowy z Filipkiem i jego rodzicami.

Aby choć trochę ich wspomóc, postanowiłyśmy w tym roku naszą „piosenkę” podarować w świątecznym „prezencie” właśnie Filipkowi i jego rodzinie. Wejściówki na koncert sprzedawane będą w cenie 10 zł w dniu koncertu na Wydziale Muzyki. – Proponujemy cenę 10 zł, ale to od Was zależy ile wrzucicie do puszek – pamiętajcie, cel jest szczytny – wyjaśniają organizatorki.

źródło:czytajrzeszow.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.