- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Utwardzili drogi tytoniarzom

W sołectwie Obsza rozdysponowano w tym roku prawie 49 tys. zł z funduszu sołeckiego. Pieniądze te zostały przeznaczone na cztery cele, każdy z nich ma poprawić warunki życia mieszkańców. W głównej mierze skupiono się na ulepszeniu dróg polnych, aby dojazd do upraw był łatwiejszy.

- Reklama -

Fundusz sołecki ma poprawić warunki życia mieszkańców

Jak niedawno pisaliśmy, fundusz sołecki to nic innego jak wyodrębnione w budżecie gminy środki finansowe przeznaczone dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców. Pieniądze z funduszu sołectwa mogą spożytkować na przedsięwzięcia służące poprawie warunków życia mieszkańców w ramach zadań własnych gminy, które muszą być zgodne ze strategią rozwoju gminy. W gminie Obsza kolejna miejscowość zagospodarowała swoje środki.

Miejscowość Obsza rozdysponowała prawie 49 tys. zł z funduszu sołeckiego

Miejscowość Obsza przeznaczyła już środki z funduszu sołeckiego na konkretne działania i zakupy. Pieniądze zostały przeznaczone na 4 cele:
  • zakup tłucznia na utwardzenie dróg dojazdowych do pól – 37 687,43 zł
  • zakup dużego basenu z piłeczkami do szkoły podstawowej w Obszy – 5000 zł
  • zakup wiaty przystankowej – 4000 zł
  • wynagrodzenie geodety, wyznaczenie granicy drogi polnej – 2000 zł

– Jako sołtys mam obowiązek zorganizować zebranie w sprawie funduszu sołeckiego. Mieszkańcy podczas niego wypowiadają się, na jaki cel pieniądze należałoby przeznaczyć. W naszej miejscowości sadzi się dużo tytoniu, więc wiele osób potrzebuje dotrzeć samochodami osobowymi do pól. To dlatego z największą uwagą potraktowaliśmy drogi dojazdowe do pól i na to zostało przeznaczone najwięcej pieniędzy – wyjaśnia sołtys sołectwa Obsza Marian Bednarz

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.