- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj: Rolnicy strajkowali (zdjęcia i filmy)

W środę przed południem 9 lutego przy dwóch stacjach paliw (Lotos i Shell) w Biłgoraju zebrali się rolnicy, aby wspólnie protestować w ramach akcji Agrounii "STOP DROŻYŹNIE". Ruch drogowy na al. Jana Pawła II był przez kilka godzin znacznie utrudniony.

- Reklama -

Dzisiaj od godz. 10 do godz.13 blokowane były dwa ronda (przy wjeździe od strony Lublina) oraz przy wjeździe od strony Tarnogrodu. Korki tworzyły się wzdłuż al. Jana Pawła II. Wszystko to na znak ogólnopolskiego protestu Agrounii pod hasłem STOP DROŻYŹNIE. Rolnicy z różnych miejscowości powiatu biłgorajskiego kilkunastoma traktorami oraz samochodami osobowymi z transparentami tak właśnie manifestowali swoje postulaty.   

Organizatorem biłgorajskiego strajku rolników był Rafał Kosmala. Mieszkaniec Lipin Dolnych mówi wprost, że nie jest rolnikiem, ale jest z rolnikami! Uzasadnia, dlaczego doszło dziś do blokady drogi (nagranie audio).

Postulaty akcji STOP DROŻYŹNIE:

 1. Obniżenie marż nawozów, energii, gazu, paliwa w spółkach Skarbu Państwa.
 2. „Nie” dla Zielonego Ładu, który dobije polskie rolnictwo oraz podniesie ceny jedzenia.
 3. System ubezpieczeń dla rolnictwa.
 4. Oddłużenie polskiej wsi.
 5. Zaprzestanie inwigilacji.

– Za utrudnienia przepraszamy, ale niech ludzie liczą się z tym, że rolnicy też mają coś do powiedzenia. Władza nie reaguje na ich postulaty, nie dogaduje się z rolnikami, dlatego wychodzimy na ulice protestować. Na wsi żyje się ciężko, jeśli nie ma się innej dodatkowej pracy i żyje się tylko z rolnictwa, to ciężko się utrzymać. Drogie jest paliwo i nawozy poszły 3 razy w górę. I co z tego, że obniżono VAT, jak wszystko zdrożało – przekonuje Rafał Kosmala, organizator strajku. – Dziękuję wszystkim rolnikom za przybycie – dodał.

- Reklama -

Protestowali rolnicy z Żółkiewki, Frampola i innych miejscowości. Zapowiadają, że to jeszcze nie koniec, będą kolejne protesty. Poniżej filmy ze zbiórki rolników na stacji paliw Lotos oraz blokady ronda.


Rolnicy wcześniej zapowiedzieli protest. O wydarzeniu tym pisaliśmy już w artykule: W środę strajk rolnikow. Zapowiadają blokadę drogi.(kliknij tutaj)

red. 

- Reklama -

17 Komentarze
 1. wieś mówi

  Bardzo dobrze że są jeszcze w tej POLSCE ludzie, którzy się nie boją. Nie obrażaj nikogo ty też możesz
  doić krowy obyś tylko je miał. Ale cuda się zdarzają i w sierpniu można przy drodze zobaczyć
  zamarzniętego świniaka, który zachorował GEMO i pić mleko które w żyłach odkłada się i prowadzi …….

 2. monika mówi

  Pani Beata już pozatrudniała tych co obiecywała prace. Szkoda tylko że pracę dostają Ci którzy tej pracy
  nie muszą mieć przecież emeryci mogą ustąpić ludziom młodym.
  A co chodzi o wieś dawno ją zniszczyli teraz truciznę jemy zagraniczną i przyklejają etykiety na mięso
  jakoby było z polskich zwierząt. W okienku szklanym ludzie wypowiadali się jak to w okolicach Kraśnika
  szpece od weterynarii prowadzili kontrolę niszczycielską w gospodarstwach.

 3. Wojtek mówi

  Do roboty hamy pisowskie.

 4. Piotr mówi

  Przecież premier tłumaczył przy pytaniu o cenę chleba, że rolnicy mają się cieszyć, gdyż wyższe ceny w sklepach to wyższe ceny na skupach. A KTO DO CHOLERY GŁOSOWAŁ NA PiS??!!

 5. Nie rolnik mówi

  To jest żenada iwarte śmiechu toco dzisiaj prezentowali pseudo rolnicy w Biłgoraju ulica i zwykły człowiek któremu utrudniali poruszanie się po ulicach i pracę innych ludzi w tym czasie powinno być surowo karane przez policję bo ulica i człowiek nie podniósł tych cen atylko minister rolnictwa i jego rząd a adres tych panów to jest Warszawa anie ulice Biłgoraja czy innych miast

 6. Donald mówi

  Pupile tuskunksa i ich nowe zabawki ….

 7. Do Rycho Rysiński mówi

  Nie czepiaj się gościa bo mądrze mówi. Chcieli strajk to zrobili i dobrze ze chociaż część jest odważnych. Jak byś chciał to byś dołączył, ale najlepiej kogoś się czepiać.
  Poza tym strajkować powinniście w stolicy. Co Wam po takim Biłgoraju?

 8. Rycho Rysiński mówi

  A ten Kosmala nie jest rolnikiem, to ch*j przyjechał na protest? A reszta chłopów, to niech się weźmie za dojenie krów, bo inaczej to ich wydoją… 🙂

 9. Martyna mówi

  Czy Szanowni Państwo wiedzą co symbolizuje znak polski walczącej? Mazanie go na banerze wyborczym to pogarda i oznaka braku poszanowania dla tych, którzy przelali krew za naszą wolność. AgroUnia ma to do siebie, że lubi robić wokół siebie szum- krzykacze, chcący się wybić na plecach chłopów, a w praktyce zero jakichkolwiek realnych działań. Bo proszę mi wskazać, co tak naprawdę zrobili poza kilkoma zadymami wokół siebie. Michał chce w ten sposób zaanektowac elektorat buntu, ale ten jest już obsługiwany przez konfederacji.

  1. Adam mówi

   do Martyka: Co cię dziwi? Przecież Agrounia to radykalna lewica.
   Dziwne, że rolnicy dają się wciągać w te gierki polityczne.
   Polecam sobie poczytać:
   https://krytykapolityczna.pl/kraj/kongres-agrounii-jedna-droga-dla-kraju-narodowy-agraryzm/

  2. Adam mówi

   do Martyna: Przecież ta cała AgroUnia to jakaś radykalna lewica, to co ich obchodzą symbole.

 10. Jonasz mówi

  A Panowie policjanci mozna tak przewozić osoby na pace samochodu ?.

 11. radek mówi

  A gdzie kiełbasa wielki przedstawiciel Izb Rolniczych w biłgoraju ponoć tak miały wspierać strajki? Może boi się o posadkę??

 12. Gregorij mówi

  Co KRUS może podnieśli, czy za pszenicę 1500 zł za tonę to za mało? Ja mam firmę transportową i nikt mi nie daje dopłat do paliwa, dotacji na samochody. Nie mam też programu takiego jak młody rolnik, że dostaje 300 tysi, albo że żonie nie chce się już być rolnikiem tylko teoretycznie będzie prowadzić biznes to se kupię maszyny za 200 tysi. Jak wam jest źle to wam się już w d…p…a…ch poprzewracało.

  1. Gostek mówi

   Młody rolnik był do 100 tyś teraz 150 , zbożne było za 980 max widzę ze powiedzenie „Słyszy że dzwonią ale nie wie w którym kościele?” jest prawdziwe, co nie panie grzegorzu ?
   Dotację na samochód ? Gdzie można złożyć ?, dotacja na paliwo o chodzi z akcyzy ?
   te 100 zł na ha no co za kasa , teraz to można sobie kupić !!!
   Prawdziwi rolnicy są za likwidacją krusu w obecnej formie, nikt kto ma 5 ha nie powinien być w KRUS ubezpieczony .
   Teraz 1. 2 ha i już rolnik, a naprawdę korzystają przeważnie, kombinatorzy którz pracują u podobnych Grzegorzów tzw. Jansów biznesów których nie stać aby zapłaci za pracownia ZUS.
   Jakby Pan się zainteresował odrobinę, młody rolnik jest na 5 lat, gdzie nie można sprzedać sprzętu, do tego trzeba spełnić masze formalności i wymagani, oraz zwiększyć dochód (wartość gospodarstwa)
   To nie dotacją dla Jansów za COV gdzie wykazywali ze nie mają dochodu, przez nie wystawanie faktury przez pewien okres .

 13. Jacek mówi

  Beata do was po głosy przyjeżdżała to teraz wy do niej podjeďźcie. Obok na Włosiankarskiej ma biuro. Ona pomoże. Kocha wieś i rolników.

 14. fidel mówi

  Brawo, coś się w końcu ruszyło.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.