Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Kibice z Obszy w siódmym niebie?

Kibice z gminy Obsza podskoczą do góry? Stadion w Obszy i boisko w Babicach zostaną zmodernizowane. Gmina Obsza ogłosiła przetarg na wykonanie prac, które będą współfinansowane ze środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

- Reklama -

Na stadionie w Obszy gmina chce wybudować oświetlenie i zadaszenie 3 sektorów w środkowej części trybun oraz wyremontować budynek klubowy. Z kolei boisko w Babicach zostanie doposażone w zadaszoną trybunę z około 50 siedziskami dla kibiców i kontenerowy budynek klubowy dla piłkarzy.

Potencjalni wykonawcy robót mają czas na zgłaszania swoich ofert do 30 kwietnia, a cała inwestycja w formule „zaprojektuj i wybuduj” ma być zrealizowana w ciągu 18 miesięcy.

urząd MArszałkowski projekt

Jeśli oferty nie przekroczą wartości kosztorysowej samorząd pokryje tylko 10 procent kosztów. Reszta pieniędzy będzie pochodzić z rządowego programu.

Modernizacja infrastruktury sportowej jest jednym z dwóch zadań, na które gmina ma przyznane dofinansowanie z ósmej edycji „Polskiego Ładu”. Drugim jest budowa drogi, która połączy Obszę z Ułazowem na Podkarpaciu. Przetarg na realizację tej inwestycji ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

W sumie na remont obiektów sportowych i drogę na Podkarpacie gmina ma przyznane z „Polskiego Ładu” łącznie 7,5 miliona złotych.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Fan mówi

    dla 20 kibiców?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.