- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Obsza obsypana milionami

Prawie 2 miliony złotych z nowej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, z części przeznaczonej dla terenów po byłych PGR-ach, trafi do gminy Obsza. Miejscowy samorząd wykorzysta je na modernizację gospodarki wodociągowej, na którą z własnych środków może wydać zaledwie około 40 tysięcy złotych.

- Reklama -

– Docelowo chcemy zwiększyć wydajność gminnej sieci wodociągowej i zapobiec przerwom w dostawach wody. W tym celu chcemy wybudować nową studnię do poboru wody pitnej i zmodernizować cztery już istniejące w Babicach i Olchowcu – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Po ogłoszeniu listy wniosków, które zostały zaakceptowane do dofinansowania, gmina zleci teraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego. Gdy będzie gotowy będzie mogła ogłosić przetarg na realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Grzegorz Wróbel

Zgodnie z zasadami RPIS od otrzymania promesy, potwierdzającej przyznanie dotacji, gmina będzie mieć 9 miesięcy na wybranie wykonawcy robót. Modernizacja gospodarki wodociągowej w gminie Obsza może potrwać maksymalnie do końca 2025 roku, ale jeśli wszystkie procedury uda się zrealizować sprawnie, jest szansa, że planowane prace zostaną wykonane wcześniej.

Jeśli oferty potencjalnych wykonawców nie przekroczą wartości kosztorysowej planowanych inwestycji, pieniądze z rządowego programu powinny wystarczyć na pokrycie 98 procent kosztów.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Obsza mówi

    Cała ta suma z dofinansowania powinna
    zostać przeznaczona na obydwa osiedla mieszkaniowe: chodniki, parkingi i modernizację szeregowych budynków gospodarczych, które są w opłakanym stanie …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.