- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Centrum Nauki Kopernik na Ziemi Biłgorajskiej (foto)

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik odwiedza kolejne szkoły w Polsce. Mobilna i interaktywna wystawa, którą Naukobus wiezie na swoim pokładzie pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. Już 9 i 10 maja (piątek,sobota) Naukobus przyjedzie na Ziemię Biłgorajską. Będzie gościł w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu.

- Reklama -

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Zamchu

Nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Już 9 i 10 maja przekonają się o tym uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu w powiecie biłgorajskim. Przyjedzie do nich Naukobus – mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik. Korzystając z kilkunastu eksponatów, uczniowie będą mogli m.in. sprawdzić swoją pamięć, rozwiązać łamigłówki i dowiedzieć się, jak pracuje ludzkie serce.

urząd MArszałkowski projekt

Naukobus to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, realizowaną w mniejszych miejscowościach w całej Polsce.

Dotykanie nauki

Samodzielne eksperymentowanie daje radość. Ułatwia także zrozumienie zjawisk.  Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak działa teoria zachowania momentu pędu. Składanie „człowieka-układanki” to okazja, by poznać anatomię i rozmieszczenie organów wewnętrznych.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Różnorodne aktywności

Naukobus to część programu Nauka dla Ciebie, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania (samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym). Działania programowe obejmują także popularyzację nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi. Program Nauka dla Ciebie to różnorodne aktywności, stworzone z myślą o uczniach, nauczycielach, edukatorach, rodzicach.

https://www.kopernik.org.pl/edukacja/nauka-dla-ciebie

Wspólny Program Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki na podstawie umowy z dnia 23 października 2023 r. Nr MEiN/2023/DPI/3079. W roku 2024 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.