- Reklama -

- Reklama -

Jakie zmiany władzy w Obszy?

Rada Gminy Obsza rozpoczyna nową kadencję. Podczas pierwszej sesji, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wójt Andrzej Placek i radni złożyli ślubowanie, a także wybrano prezydium rady i wszystkie komisje.

- Reklama -

Andrzej Placek rozpoczął tym samym czwartą kadencję na stanowisku wójta, a w tegorocznych wyborach, będąc jedynym kandydatem, zdobył poparcie prawie 89 procent wyborców.

W głosowaniach na członków prezydium radni byli jednomyślni i zadecydowali, że będzie ono pracować w dotychczasowym składzie. Na przewodniczącego ponownie wybrali Tomasza Wujdę, a na wiceprzewodniczącego – Andrzeja Sarzyńskiego.

urząd MArszałkowski projekt

Nie będzie zmian także na stanowiskach przewodniczących trzech spośród czterech komisji. Debiutantem, zarówno w składzie rady gminy, jak i na stanowisku kierującego pracami komisji oświaty, kultury i kultury fizycznej, został Robert Rożek. Pracom komisji rewizyjnej nadal będzie przewodniczyć Zbigniew Połuch, przewodniczącym komisji budżetu, rolnictwa i rozwoju pozostał Lech Syty, a funkcję przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji na kolejnych 5 lat został wybrany Jerzy Wójcik.

W nowej radzie zasiedli również: Tomasz Pawłowski, Danuta Markowicz, Zdzisław Oleszek, Zbigniew Bździuch, Dariusz Bielak, Stanisław Sieniawski, Artur Matysiak, Radosław Piścio i Łukasz Danaj

 

foto: UG Obsza

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.