Moto Tech

- Reklama -

Nie będzie Młodzieżowej Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni mieli głosować nad uchwałą dotyczącą powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Organ taki jednak nie powstanie. Powodem jest koronawirus.

Młodzieżowa Rada Powiatu w Biłgoraju miała liczyć 20 radnych, wybranych w wyborach spośród uczniów publicznych szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Kadencja takiej rady wynosić miałaby dwa lata. Organ ten nie byłby związany z żadną ideologią ani opcją polityczną.

Na razie młodzi głosu w samorządzie mieć nie będą. 3 sierpnia nad uchwałą mieli pochylić się radni Rady Powiatu. Punkt ten jednak został zdjęty z porządku obrad. Powodem jest koronawirus i zagrożenie epidemiologiczne z tego wynikające.

Wniosek, aby zdjęć ten punkt z porządku obrad, złożył radny Henryk Paska.

Panuje COVID-19 i jest ryzyko, że będzie druga fala choroby. Młodzież może nie pojawić się w szkołach i może nie dojść do wyboru rady. Proszę o zdjęcie tego punktu z porządku obrad – argumentował radny.

- Reklama -

Odmiennego zdania był radny Mirosław Tujak. Twierdził, że Radę można powoływać, a pierwsze spotkanie nowego organu zrobić najszybciej w miarę możliwości. – Jeśli taki punkt znalazł się w porządku obrad, niech zostanie. Uchwałę możemy podjąć, a spotkanie rady może odbyć się w pierwszym możliwym terminie – twierdził.

Radni przegłosowali większością głosów propozycję radnego Paski.

red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.