- Reklama -

- Reklama -

W hołdzie ks. Jerzemu i duchownym niezłomnym (Film)

19 października, w 36. rocznicę uprowadzenia i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Uroczystości upamiętniające kapłanów odbyły się w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju.

19 października o godzinie 15 w kościele parafialnym pw. św. Jerzego w Biłgoraju odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki oraz Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w intencji Ojczyzny.

– Ksiądz Popiełuszko w szczególny sposób umiłował swoich rodziców. Przyjeżdżał do nich. Matka wymodliła go jako księdza, choć wcześniej mu tego nie mówiła. Kiedy przyszedł czas obłóczyn, po nałożeniu sutanny nie cieszył się nią długo – mówił w homilii ks. Roman Sawic, proboszcz parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

- Reklama -

Po Mszy świętej uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym  przedstawili tragiczne wydarzenia związane z życiem i śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki oraz przypomnieli postacie duchownych niezłomnych.

Następnie wszyscy udali się pod tablicę upamiętniającą kapelana warszawskiej „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie zostały złożone kwiaty.

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, ustanowiony przez Sejm RP w 2018 r., obchodzony 19 października, poświęcony jest upamiętnieniu osób duchownych żyjących w różnych epokach, które oddały życie za Ojczyznę. Liczną grupę duchownych niezłomnych stanowią ci, którzy zginęli z rąk okupantów radzieckich i niemieckich, ale także ci, którzy prześladowani byli przez cały okres PRL przez bezpiekę.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.