- Reklama -

Zamiast wysypiska fotowoltaika

To pomysł władz gminy Józefów na zagospodarowanie terenu po byłym wysypisku śmieci w Józefowie. Obiekt Trwają końcowe prace na obiekcie.

W gminie Józefów na ukończeniu są prace rekultywacyjne nieczynnego od kilku lat składowiska odpadów komunalnych. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Józefowie burmistrz poinformował, że zakończony został drugi etap rekultywacji. Pozostał trzeci, polegający m.in na posianiu trawy i nasadzeniu drzew i krzewów.

- Reklama -

Władze Józefowa mają jednak inny pomysł na zagospodarowanie tego terenu. W miejscu byłego wysypiska miałaby stanąć farma fotowoltaiczna. – Będziemy występować do Warszawy, aby odstąpić od nasadzeń. Szkoda dużego terenu wysypiska, aby był on tylko i wyłącznie zadrzewiony. Chcemy alternatywnie wykorzystać ten teren. Jest to duża powierzchnia. Myślimy o instalacji fotowoltaicznej prowadzonej przez samorząd. Jeśli uzyskamy zgody, aby taką instalację móc zamontować, chcemy na ten cel uzyskać dofinansowanie – mówił burmistrz Roman Dziura. Dodaje, że zużycie prądu z roku na rok jest bardzo duże, mimo stosowania m.in. energooszczędnego oświetlenia.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.