- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Komora normobaryczna pomaga w różnych schorzeniach

W połowie marca br. w Okrągłem k. Biłgoraja uruchomiono pierwszą na Zamojszczyźnie komorę normobaryczną. Rozmawiamy z pacjentami, którzy skorzystali z prozdrowotnych właściwości terapii wodorotlenowej. Aby więcej osób mogło dotlenić swój organizm, właściciele komory na prośbę zainteresowanych postanowili przedłużyć promocję cenową do końca pazdziernika br.

- Reklama -

Komora pomogła już wielu osobom w naszej okolicy

56-letnia Krystyna z Biłgoraja miała problem z poruszaniem się, nie mówiła. Znaczną poprawę odczuła po 10 wizytach w komorze normobarycznej.

Jestem po przebytym udarze mózgu, który miałam 3 lata temu, w 2017 roku. Po udarze nie chodziłam, nie mówiłam, nie ruszałam nawet ręką, część tych dolegliwości ustąpiła, ale nadal miałam duży problem z mową. Chodziłam na terapię logopedyczną, ale dalej nie mogłam mówić pełnymi zdaniami i długo zastanawiałam się nad każdym słowem, które chciałam użyć.  Na wiosnę br., gdy powiedziałam dwa słowa, to gubiłam się, nie mogłam znaleźć kolejnych.

Poszłam więc do komory normobarycznej. Korzystam z normotermii od lipca i nastąpił duży postęp w mowie. Teraz jest zupełnie inaczej. Mówię i myślę inaczej. Rozmawiam pełnymi zdaniami i wyrażam swoje myśli. Poprawa nastąpiła po 10 wizytach w komorze. Teraz komunikuję się bez większych problemów. Nie mam też zawrotów głowy. Tak naprawdę dopiero teraz od 3 lat zaczynam inaczej żyć. 

Kontynuuję nadal tę terapię, ponieważ czuję się znacznie lepiej – mówi Krystyna z Biłgoraja.

Ewa ze Szczebrzeszyna, 56 lat, również wraca do zdrowia: 

Rok temu miałam wieloodłamowe złamanie z przemieszczeniem. Moja ręka była do końca niewładna, miałam ograniczone ruchy, nie mogłam się ubrać. Po wizytach w komorze ręka wróciła do sprawności. 

Doskwierał mi również ból kręgosłupa z powodu torbieli. Po wizytach w komorze mniej boli mnie kręgosłup, mogę się już schylać. Mam biodro i kolano operacyjne, jest to już IV stopień. Są to skutki fizycznej pracy, jaką wykonuję do tej pory. Jest to praca sezonowa przez 7 dni w tygodniu od maja do końca września. Skorzystałam z dwóch karnetów. Mogę powiedzieć, co zauważyłam. Mam więcej energii i siły. Przestałam też kuleć, ból biodra nie dokucza i lepiej śpię w nocy. Normokarbię polecam znajomym i wielu z nich również poczuło się lepiej. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jak podkreślają właściciele, najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo gości korzystających z komory normobarycznej. – Jesteśmy w pełni zabezpieczeni przed obecną epidemią. Stosujemy lampy bakteriobójcze, jonizatory oraz ozonator powietrza. Po każdej sesji jest również pełna dezynfekcja – zapewniają Agnieszka i Marcin Podjadkowie, właściciele komory normobarycznej. – U nas jest bezpiecznie i nie ma mowy o przetrwaniu jakiegokolwiek wirusa – dodają właściciele komory w Okrągłem k. Biłgoraja.

- Reklama -

Jak działa komora?

Głównym zadaniem komory jest dotlenienie każdej komórki w organizmie, dzięki temu następuje poprawa wydolności i odporności organizmu. W przeciwieństwie do komory hiperbarycznej (tlenowej), w której można przebywać tylko przez godzinę, w tej, która powstała k. Biłgoraja, można przebywać kilka godzin dzięki temu, że wydziela również wodór, a w specjalnie wydzielonym pokoju VIP można nawet przenocować. Komora ciśnieniowa z zewnątrz przypomina beczkę, a wewnątrz to nowocześnie urządzony pokój z 14 fotelami dla gości. Dodatkowo wyposażona jest w telewizor, kącik dla dzieci, łazienkę z toaletą, prysznic oraz VIP Room (pokój na wyłączność z rozkładaną sofą i lodówką, m.in. dla matek z małymi dziećmi). Dla wszystkich korzystających z komory jest również specjalna woda do picia o nazwie Redox, która zawiera odwrócony potencjał oksydacyjno-redukcyjny ORP-300 miniVolt. Jest to woda oczyszczona ze zwiększoną ilością wodoru.

Jak skorzystać z komory?

Po przejściu z recepcji najpierw wchodzi się do śluzy, pomieszczenia, w którym jest wyrównywane ciśnienie, a następnie przechodzi się do komory właściwej, tej z odpowiednim ciśnieniem, gdzie można odpocząć i dotlenić komórki. Dodatkowo w komorze następuje proces jonizacji, która m.in. oczyszcza powietrze z bakterii i wirusów. Ze względu na szczelność pomieszczenia oraz wodór (H) w komorze nie potrzeba stosować masek, tak jak w przypadku komór tlenowych (czyli hiperbarycznych). W komorze będą stosowane: – ciśnienie – 1500 hPa – wodór (H) – 0,5 % – dwutlenek węgla (CO2) – 2% – tlen (O) – 40% W połączeniu ze sobą wyżej wymienione parametry dają prozdrowotne efekty, podczas których dochodzi do powstania nowych komórek macierzystych w organizmie człowieka. – Po przebywaniu w takich warunkach w organizmie namnażają się komórki macierzyste, jest ich więcej nawet do kilkuset procent i jest to do sprawdzenia badaniem na ilość komórek macierzystych – mówi Piotr Mazurczak, manager Normobaria24h.pl. – W Warszawie korzystają z niej sportowcy, gdyż podnosi to wydajność organizmu, korzystają również aktorzy, ponieważ m.in. terapia ta opóźnia procesy starzenia siędodaje Piotr Mazurczak. W komorze normobarycznej wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie normalizują się. Terapia ta wskazana jest w stanach zapalnych organizmu, dolegliwościach bólowych, przy problemach krążeniowych, boreliozie, autyzmie, chorobie Alzheimera, depresji, cukrzycy oraz przy innych schorzeniach.

Przystępne ceny i bezpłatne wejścia dla dzieci, a do końca pazdziernika specjalna promocja – 20 % (na wszystkie wejścia). 

Standardowa 2-godzinna sesja w komorze normobarycznej to koszt 100 zł. Istnieje możliwość wykupienia karnetu na 10 wejść. Wtedy 1 wejście kosztować nas będzie 80 zł (za 2 godziny pobytu w komorze).

W promocji, która obowiązuje do końca pazdziernika 2020 roku, jedna dwugodzinna wizyta w komorze kosztować będzie 80 zł (czyli o 20% mniej). Kupując w tym okresie karnet, zapłacimy jeszcze mniej, bo wtedy wychodzi 60 zł za jedną dwugodzinną sesję.  

2-godzinna sesja dla dzieci od 7. do 18. roku życia to koszt 50 zł. Dodatkowo przez cały czas dzieci zdrowe do 6. roku życia oraz dzieci autystyczne i z porażeniem mózgowym do 18. roku życia (po okazaniu aktualnego orzeczenia) będą mogły korzystać z komory bezpłatnie. Warunkiem jest wejście z dorosłym opiekunem (1 dziecko i 1 opiekun os. dorosła).

Jednorazowa sesja nocna kosztuje 300 zł, natomiast w karnecie, który liczy 5 wejść, można zaoszczędzić 50 zł (jedno wejście na noc kosztować będzie 250 zł). W tym przypadku również obowiązuje promocja 20% do końca pazdziernika 2020 r.  Jeśli ktoś zechce skorzystać z wydzielonego pomieszczenia, tzw. pokoju VIP, przeznaczonego dla matek z dziećmi, musi wcześniej ustalić to telefonicznie.

Komora normobaryczna znajduje się pod adresem:                                              Okrągłe 30 A, 23-400 Biłgoraj (wjazd od ul. Motorowej w Biłgoraju). Rezerwacja wizyt pod numerem tel. 720 725 865 

red. 

- Reklama -

9 Komentarze
 1. Tymon mówi

  Jak zacznie pomagac na głowe to wysle tez swoje małoznke. Bo cos jej głowa ostatnio szwankuje bardzo. Jakies fochy stroi rozmawiac nie chce o obowiazkach małżeńskich wspominac nie ma co nawet. Wiec nie wiem co sie dzieje za bardzo. I grzeczny jestem i podchodze ostroznie by nie przestraszyc albo zdenerwowoac i noc. A o nerwy u niej łatwo oj łatwo. Zbiesi sie nagle ogona zadrze i tyle ja w domu widzieli. Gdzies ciagle jezdzi jakies kolezanki odwiedza ale gdzie tego nie wiem. W domu tez nic nie robi zapsuciła go ze hej. Ani sprzata ani nie pierze. Gotowac jej sie nie chce. I to trwa juz jakis czas. Myslałem sobie moze sobie znalazła jakiego pocieszyciela ale gdzie tam. Ciagle tylko z babami innymi sie obraca. wiec nie wiem co jej dolega to pomyslałem ze głowa szwankuje cosim bo zdrowa siły ma to co zostało. widocznie wełbie sie [poprzewracało z nadmiaru rozkoszy. I teraz jest jak jest., I co ja biedny chłop ze wsi mam zrobic.

 2. Matylda mówi

  Dobrze ze na głowe nie pomaga to by dopiero było gdyby tyle Polek i Polaków zmadrzało nagle. Przeciez wtedy te komory te suplementy i inne szarlatany zaraz by poupadały. Bo gdyby [polka czy tez polak zmadrzał to by wiedział ze owszem komora pomaga ale włascicielom i wpływa jedynie na grubosc ich portela. po za tym pomaga tak samo jak ta woda która oferuja w zastraszajacej cenie. A swoja droga pomyslcie l;udziska troche zanim cokolwiek sie i gdziekolwiek sie udacie. Gdyby faktycznie te komory pomagały to nasi wybrancy narodu pierwsi z nich by kozystali oczywiscie w ramach swoich obowiazków słuzbowych za nasza kase jak najbardziej bo im sie to tez nalezy albo cos w tym stylu.

 3. Stefan mówi

  A mojej starej nie pomogło. I jezdziła i jezdziła całe sesje jakies kupowała zeby tylko było lepiej zeby tylko. I co… Ano jak zwykle. Na pocztku zachwycona była och jak dobrze och jak bardzo dobrze jej było. I lzej sie oddychało i lzej chodziło i taka nabuzowana była ze hej. Ale jak skonczyła te sesje to i zaraz wszysko siadło. Kregosłup jak bolał wczesniej tak znowu zaczał bolec i to gorzej a brzuch jak wystawał tak dalej wystaje. A nadwaga jak stała w miejscu tak dalej stoi. I co. pieniadze poszły w błoto. Bo jak sie leniwym jest i zre byle co to tak własnie jest. a wystarczy troche ruszyc cztery litery a nie tylko komora i juz wszysko załatwione. A na lenistw jeszcz eleku nie wymyslili jakos.

 4. Gabrysia mówi

  A czy na tego wirusa ta komora tez pomaga bo sie wybieram. Jakos sie tak od kilku dni gorzej czuje wiec pomyslałam ze moze mi ta komora pomoze. Co myslicie?

 5. Migdałka mówi

  I mnie też lepiej jakos tak niby . Czuje sie ianczej. I mam ochote na rózne sprawy jeszcze chociaz stara juz nieco jestem. Ale co tam. Niech sie chłopy ciesza. Prawda.

 6. Matylda mówi

  A ja byłam trzy razy i nic nie poczułam nawet. wszyscy dookoła same ochy i achy a ja nic. I ani taka stara jeszcze nie jestem ani schorowana. Wiec co jest?

 7. Bernadetta mówi

  Ta komora to cudowna „sprawa. Wraca człowiekowi drugie życie młodość i nadzije na lepsze jutro. Cos wspanialego. Dlaczego tak dlugo ukrywano przed nami ten wynalazek. Dlacxzego dopiero teraz sie ta komora pojawiła

 8. Brygida mówi

  Rewelacja, jestem zachwycona. Czuje sie 20 lat młodsza. Co ja mówie 30 lat młodsza chociaz juz ma szescdziesiatke na karku…

  1. ja mówi

   bez przesady

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.