- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kasa poszła do oszustów

Mieszkanki powiatu biłgorajskiego straciły pieniądze podczas internetowych transakcji. Wszystko przez to, że weszły w linki podsyłane przez rzekomych "kupujących" i zalogowały się na fałszywe strony banków. Po podaniu danych oszuści mieli dostęp do ich kont. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność!

- Reklama -

Dwie kolejne mieszkanki powiatu biłgorajskiego straciły pieniądze po tym, jak skorzystały z podesłanych im linków. 40-latka chciała sprzedać adapter USB i straciła ponad 1000 złotych. Z kolei z konta  48-latki, która chciała sprzedać ubrania, „zniknęło” 2000 złotych. Obie kobiety wystawiły do sprzedaży przedmioty na portalach ogłoszeniowych i skorzystały z podesłanych im przez nieznajomych linków. Zostały przekierowane na fałszywe strony banków, gdzie podały dane, sądząc, że logują się do swojej bankowości elektronicznej.

 

Czytaj także:

Zapłacił za piłę motorową, ale jej nie dostał

- Reklama -

Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu szczególnej uwagi podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na fałszywą stronę i wpisując dane, umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Korzystajmy tylko z oficjalnych stron banków, sklepów, urzędów lub firm.

mł. asp. Joanna Klimek

Czytaj także:

Oni też chcieli sprzedać…

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.