- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Oni też chcieli sprzedać…

Niemal codziennie do KPP w Biłgoraju zgłaszają się pokrzywdzeni internetowymi oszustwami mieszkańcy naszego powiatu. Wielu sytuacji można by było uniknąć, gdyby internauci stosowali się do zaleceń policji. Tym razem łupem oszustów padli kolejni dwaj młodzi mężczyźni.

- Reklama -

Oprócz 26-latki, która chciała sprzedać bikini, a oszuści wzięli na nią kredyt (kliknij tutaj), wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiło się również dwóch mieszkańców powiatu. Oni także zostali oszukani. 34-latek chciał sprzedać w Internecie pompę wtryskową do samochodu i wszedł w podesłany mu link. W efekcie oszust uzyskał dostęp do jego karty kredytowej i dokonał zakupów, obciążając konto mężczyzny na kwotę 1000 złotych. Z kolei 36-latek chciał kupić za pośrednictwem Internetu felgi samochodowe i po przesłaniu pieniędzy w kwocie 1300 złotych kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policja apeluje, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba przesyła nam link, który odsyła nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Madziar_Wybory

red. mł. asp. Joanna Klimek 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.