- Reklama -

- Reklama -

Zapłacił za piłę motorową, ale jej nie dostał

Jest kolejny oszukany mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Tym razem trafiło na mężczyznę, który chciał kupić piłę motorową. On zapłacił uczciwie 1500 zł, ale towaru nie dostał. Zwrotu pieniędzy też...

- Reklama -

W  poniedziałek do biłgorajskich policjantów zgłosił się 40-latek, który na początku miesiąca znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży piły motorowej. Telefonicznie skontaktował się ze sprzedającym i po dogadaniu szczegółów wysłał 1500 złotych na wskazane przez niego konto. Jednak mężczyzna nie otrzymał towaru, a kontakt ze „sprzedającym” się urwał, „zniknęło” również jego konto na portalu ogłoszeniowym.

Policja apeluje, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat zachować szczególną ostrożność. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba przesyła nam link, który odsyła nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

- Reklama -

fot. pexels.com

mł. asp. Joanna Klimek 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.