- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Jest wstępna koncepcja rewitalizacji autodromu. Trwają konsultacje społeczne

W środę 22 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyła się prezentacja wstępnej wersji rewitalizacji i remontu biłgorajskiego autodromu oraz odbyły się konsultacje z mieszkańcami Biłgoraja i przedstawicielami środowisk związanych ze sportami motorowymi.

- Reklama -

W spotkaniu uczestniczył starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz kierownicy poszczególnych wydziałów. Obecni byli także radni: radny Rady Powiatu Tomasz Książek i Rady Miasta Wojciech Gleń. Nie zabrakło przedstawicieli Automobilklubu Biłgorajskiego i tych, których sprawa dotyczy bezpośrednio, czyli mieszkańców ulicy Motorowej i osiedli sąsiadujących z torem w Biłgoraju.

Środowe spotkanie było spotkaniem roboczym, które dotyczyło wstępnej wersji zagospodarowania autodromu.

mr-1000x200px

– Jest to czas na wsłuchanie się w uwagi, podpowiedzi i zastrzeżenia. Bardzo ważny jest czynnik społeczny, czyli państwa głos – mówił do zebranych Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

Film, przedstawiający obecny stan autodromu, i wstępny projekt, przedłożony przez projektanta, zaprezentował Ireneusz Bulicz. Zwrócił uwagę na zabezpieczenia, jakie mają wyciszyć sam tor i te, które mają zmniejszyć jego oddziaływanie na sąsiednie działki i najbliższy teren. Poinformował także, iż ze względów bezpieczeństwa i dla lepszej organizacji funkcjonowania toru, ośrodek zamiejscowy WORD wraz z placem oraz ODTJ zostaną umieszczone po wschodniej stronie autodromu.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy zgłaszali swe obawy dotyczące oddziaływania toru na ich posesje i jakość życia. Podtrzymali jednocześnie, że nie są przeciwni rewitalizacji autodromu i przystosowania go do sportów kartingowych czy wyścigów motocykli i samochodów. Największe ich obawy budzi jednak drifting. Starosta zapewnił, że zastosowane zostaną najnowsze osiągnięcia, które mają złagodzić oddziaływanie obiektu na tereny przyległe. Zapewnił, że będą stosowane rozwiązania sprawdzone i dające pożądany efekt.
W dyskusji głos zabrali także przedstawiciele środowisk związanych ze sportami motorowymi, którzy podkreślali, że tor jest szansą rozwoju dla Biłgoraja oraz elementem podnoszenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Konsultacje, które odbyły się 22 grudnia br., nie zamykają całego procesu udziału społeczeństwa w procesie przygotowania ostatecznej wersji projektu remontu toru. Swe uwagi mieszkańcy zgłaszać mogą osobiście, telefonicznie lub pisemnie. Osobą odpowiedzialną za te sprawy jest Ireneusz Bulicz, tel. 84 688 20 51. Można też kontaktować się z członkami Zarządu Powiatu pod nr tel. 84 688 20 00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.