- Reklama -

- Reklama -

Dzieci potrzebują opieki codziennie

10 maja w Urzędzie Gminy Biłgoraj odbyło się spotkanie poświęcone znaczeniu diagnozy w pracy z rodziną. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu prowadzonego wspólnie przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju.

Celem projektu jest rozpoczęcie dyskusji nt. znaczenia diagnozy w pracy z rodziną przeżywającą trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, a także stworzenie platformy do wymiany doświadczeń i wypracowanie propozycji udoskonalenia praktyki codziennej pracy.

Podczas spotkania głos zabrali: Wiesław Różyński – Wójt Gminy Biłgoraj, Marian Łosiewicz – Dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj, Anna Bielecka – Dyrektor ds. Rozwoju Programów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Małgorzata Kolesiak – Zastępca Koordynatora Programu Umacniania Rodziny w Biłgoraju, Justyna Rybak –Wychowawca w Placówce Wsparcia Dziennego, Grzegorz Wójcik –Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznego w Biłgoraju, dr Małgorzata Sitarczyk –psycholog kliniczny, Małgorzata Mróz –Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słominkach, Anna Dziadosz – Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biłgoraju.

 

W ramach spotkania odbyła się debata panelowa z udziałem organizatorów, partnerów i zaproszonych gości poświęcona znaczeniu diagnozy w pracy z rodziną. Debatę poprowadzili: Beata Kulig – Doradca ds. Rzecznictwa oraz Łukasz Łagód – Doradca ds. Programu Umacniania Rodziny w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.