- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Mali recytatorzy z nominacjami

25 uczniów z dwóch szkół podstawowych w gminie Józefów walczyło o nominacje do powiatowego etapu tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje gminne w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie po raz pierwszy odbywały się nie w trzech, jak w ostatnich latach, lecz w czterech kategoriach wiekowych.

- Reklama -

Nataniel Kudełko zdobył nominację w kategorii dzieci z klas I – II z wierszem Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”. Startująca w kategorii uczniów klas III – IV Nadia Piechnik urzekła jurorów prezentacją utworu Doroty Gellner pod tytułem „Czekoladki dla sąsiadki”. Pozostałe dwie nominacje przypadły recytatorkom z klas VII – VIII. Gabriela Surmacz zaprezentowała fragment „Orfeusza i Eurydyki” Czesława Miłosza, a Marta Malinowska przygotowała na konkurs „Księżyc w rynku” Józefa Czechowicza. Wszyscy nominowani uczą się w Szkole Podstawowej w Józefowie.

Oprócz nominacji jury przyznało 9 nagród i 4 wyróżnienia.

urząd MArszałkowski projekt

Spośród najmłodszych recytatorów dwa pierwsze miejsca zajęli Nataniel Kudełko i Antonia Kozak, drugą nagrodę zdobyła Hanna Syta, a trzecią Julia Prochowska, jako jedyna laureatka spoza Józefowa, reprezentująca Szkołę Podstawową w Majdanie Nepryskim.

W grupie trzecio- i czwartoklasistów na podium za Nadią Piechnik uplasowały się Maja Zaśko i Leon Zwolski, a jedyne wyróżnienie odebrała Aleksandra Syta. Wszyscy reprezentowali szkołę w Józefowie.

W kategorii recytatorów z klas V – VI nie było nagród ani wyróżnień, a wśród najstarszych uczestników z klas VII – VIII Gabriela Surmacz zajęła pierwsze miejsce, a Marta Malinowska drugie. Jurorzy przyznali również trzy wyróżnienia dla uczniów z Majdanu Nepryskiego. Otrzymali je Laura Bodys, Aleksandra Bulak i Nikola Czerniak.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Uczestników eliminacji gminnych oceniali instruktorka MOK w Józefowie Beata Momot oraz wychowanek Teatru „Perfomer” w Zamościu i pedagog Michał Dudziński.

Powiatowy etap 43. Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w sobotę 11 maja w Biłgorajskim Centrum Kultury.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.