Euroopieka baner główny

- Reklama -

Piosenka o Luchowie

Była już piosenka o Frampolu, a teraz czas na Luchów w gminie Tarnogród. Właśnie powstała o nim piosenka. Posłuchajcie!

Słowa i muzyka wpadają w ucho, a do tego znajoma nazwa. To piosenka o Luchowie, której autorem i wykonawcą jest Janusz Gorley, muzyk z Atest One. Jest w niej mowa o miłości do swej ziemi i do ukochanej, o obfitych plonach i o wspaniałej zabawie. Muzyk, jak przyznaje, nie pochodzi z tej miejscowości, jest z nią związany. – W tym roku parafia w Luchowie świętuje setną rocznicę swojego powstania. Z tej okazji moja znajoma Elżbieta Kiełboń, założycielka i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Luchowie Dolnym, poprosiła mnie o napisanie piosenki. Przypomniało mi się, że w młodości dużo grywałem na zabawach w tych okolicach. Stąd pomysł na słowa i tytuł piosenki – mówi w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską Janusz Gorley.

Muzyk pochodzi spod Jarosławia, a obecnie mieszka na Śląsku. Tworzy muzykę w stylu pop i country, także koncertuje. A z naszym powiatem łączy go nie tylko zawód i pasja. Jeszcze jego ojciec, miłośnik koni, w latach 70. i 80. często przyjeżdżał na targ do Tarnogrodu. Miłość do koni przekazał swojemu synu, co stało się także inspiracją do napisania innej piosenki „Wakacje w hotelu Karino”. Pan Jan brał udział w eliminacjach do koncertu w Opolu, ale zabrakło przysłowiowej szczypty szczęścia.

- Reklama -

Premiera piosenki na kanale YouTube miała miejsce 9 maja 2019 roku. Przez kilka dni teledysk ma już ponad 3 tysiące wyświetleń. Piosenkę „Zabawa w Luchowie” można zobaczyć tutaj:

 

Czy jest szansa, że zabrzmi ona kiedyś na żywo w Luchowie? – Zaśpiewam z przyjemnością – przyznaje muzyk i czeka na zaproszenie do odwiedzenia Luchowa.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.