- Reklama -

- Reklama -

Będą dodatkowe pieniądze dla dwóch biłgorajskich szkół.

Dwie biłgorajskie szkoły podstawowe dostaną granty na na pokrycie kosztów wynagrodzenia osób zatrudnionych na stanowisku asystenta ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To dobra wiadomość dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

- Reklama -

Pomiędzy Miastem Biłgoraj a Fundacją Edukacyjną ODITK z siedzibą w Gdańsku 27 lipca 2022 roku została zawarta umowa o powierzenie grantu w projekcie pod nazwą „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – pilotaż” w ramach II. Osi Priorytetowej: Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu grantowego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

- Reklama -

-W projekcie biorą udział dwie samorządowe szkoły z Biłgoraja – Szkoła Podstawowa Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 5. Obie placówki otrzymają środki finansowe w maksymalnej wysokości 142 426,10 na pokrycie kosztów wynagrodzenia osób zatrudnionych na stanowisku asystenta ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – ASPE. Środki te zostaną wykorzystane w okresie od 1.08.2022 roku do 31.05.2023 roku, zgodnie z harmonogramem realizacji grantu poinformował  Urząd Miasta Biłgoraj.

Źródło: UM Biłgoraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.