- Reklama -

- Reklama -

Aktorka Dominika Ostałowska wystąpiła w Tarnogrodzie (zdjęcia)

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury 8 sierpnia odbyła się inscenizacja "Pamiętnika z powstania warszawskiego". Reżyserką inscenizacji był Dominika Ostałowska, znana aktorka telewizyjna i teatralna.

- Reklama -

8 sierpnia 2022 roku w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyło się niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie. Znana aktorka telewizyjna i filmowa Dominika Ostałowska przedstawiła fragmenty  „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Aktorka sama wyreżyserowała inscenizację. W nastrojowym czytaniu tekstu akompaniowali jej Dominik Rosłon (pianino) i Anna Szczygieł (wiolonczela).

Przybyli na wydarzenie widzowie w zadumie i skupieniu wysłuchali fragmentów  wstrząsającego świadectwa jednego z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii XX wieku. Ostałowska ekspresyjnie i obrazowo interpretowała wybrane fragmenty, wzbudzając refleksję na temat  przejmujących wydarzeń.

- Reklama -

Miron Białoszewski o powstaniu pisał w prosty sposób, prostym językiem – bez zbędnego patosu, dlatego jego twórczość  stanowi rzetelną relację o życiu warszawskich cywilów w czasie powstania warszawskiego.

Minimalistyczna forma przedstawienia  pozwoliła widzom wsłuchać się w tekst.  Na scenie była tylko aktorka oraz towarzyszący jej muzycy. To sprawiło, że inscenizacja miała bardzo poruszający charakter.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.