Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Dożynki w gminie Księżpol

W niedzielę 18 sierpnia br. w miejscowości Zanie, odbyły się tegoroczne dożynki gminy Księżpol. Główną gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko.

Tradycyjnie uroczystości dożynkowe rozpoczęły się korowodem dożynkowym, w którym 17 delegacji z poszczególnych sołectw gminy Księżpol zaprezentowało przygotowane wcześniej wieńce oraz chleb. Dziękczynną Mszę św. sprawował ks. Adam Sobczak, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym. Słowo Boże wygłosił kanclerz kurii diecezjalnej ks. Michał Maciołek. Po Eucharystii odbył się obrzęd poświęcenia wieńców i chleba oraz jego przekazanie.
Kolejną częścią programu były występy wokalne zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy. Oprócz nich w części artystycznej wystąpił również ukraiński zespół z Czerwonogradu, miasta partnerskiego.
Uroczystości dożynkowe w Zaniach swoją obecnością uświetnił także podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, który w tym dniu podpisał umowę o dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy kwotą 30 tysięcy złotych.

- Reklama -

Obecny był też Zarząd Powiatu Biłgorajskiego oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa. Nie zabrakło placu zabaw dla dzieci, była nawet wystawa kilkunastu ras królików, pochodzących z hodowli znajdującej się w gminie Księżpol.
Gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko, wykonawca ten zdobył ogromną popularność jako wokalista zespołu Ivan i Delfin, z którym nagrał wielki przebój “Jej czarne oczy”. Artysta podczas koncertu w Zaniach nawiązał bliski kontakt z publicznością, nie żałował swoim fanom autografów ani zdjęć.

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.