Dożynki w gminie Księżpol

W niedzielę 18 sierpnia br. w miejscowości Zanie, odbyły się tegoroczne dożynki gminy Księżpol. Główną gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko.

Tradycyjnie uroczystości dożynkowe rozpoczęły się korowodem dożynkowym, w którym 17 delegacji z poszczególnych sołectw gminy Księżpol zaprezentowało przygotowane wcześniej wieńce oraz chleb. Dziękczynną Mszę św. sprawował ks. Adam Sobczak, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym. Słowo Boże wygłosił kanclerz kurii diecezjalnej ks. Michał Maciołek. Po Eucharystii odbył się obrzęd poświęcenia wieńców i chleba oraz jego przekazanie.
Kolejną częścią programu były występy wokalne zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy. Oprócz nich w części artystycznej wystąpił również ukraiński zespół z Czerwonogradu, miasta partnerskiego.
Uroczystości dożynkowe w Zaniach swoją obecnością uświetnił także podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, który w tym dniu podpisał umowę o dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy kwotą 30 tysięcy złotych.

Obecny był też Zarząd Powiatu Biłgorajskiego oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa. Nie zabrakło placu zabaw dla dzieci, była nawet wystawa kilkunastu ras królików, pochodzących z hodowli znajdującej się w gminie Księżpol.
Gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko, wykonawca ten zdobył ogromną popularność jako wokalista zespołu Ivan i Delfin, z którym nagrał wielki przebój „Jej czarne oczy”. Artysta podczas koncertu w Zaniach nawiązał bliski kontakt z publicznością, nie żałował swoim fanom autografów ani zdjęć.

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.