- Reklama -

- Reklama -

Do Obszy jadą … dwie bańki

Dotacja dla Gminy Obsza z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, z części przeznaczonej dla terenów po byłych PGR-ach, jest pewna. Przedstawiciel gminy odebrał właśnie promesę, potwierdzającą przyznanie rządowych środków.

- Reklama -

Gmina Obsza otrzyma prawie 2 miliony złotych, które ma przeznaczyć na modernizację gospodarki wodociągowej. Z własnych środków samorząd może wydać na ten cel zaledwie około 40 tysięcy złotych.

Pieniądze zostaną wykorzystane na budowę nowej studni poboru wody pitnej i modernizację czterech istniejących w Babicach i Olchowcu. W ten sposób gmina chce docelowo zwiększyć wydajność gminnej sieci wodociągowej i zapobiec przerwom w dostawach wody.

Po odebraniu promesy, potwierdzającej przyznanie dotacji, samorząd ma teraz 9 miesięcy na ogłoszeniu przetargu na wykonanie robót. Wcześniej zleci opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, a sama inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Jeśli oferty potencjalnych wykonawców nie przekroczą wartości kosztorysowej planowanych inwestycji, pieniądze z rządowego programu powinny wystarczyć na pokrycie 98 procent kosztów.

Zgodnie z zasadami RPIS wszystkie prace powinny zostać wykonane najpóźniej do końca 2025 roku.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

foto: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.