- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

W ostatnich miesiącach coraz więcej osób popada w zadłużenia. Nie ma zresztą nic zaskakującego w tym, że liczba zadłużonych stale rośnie — wszak żyjemy w bardzo niepewnych czasach, a dla coraz większej liczby osób pożyczki stają się ostatnią deską ratunku. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań?

Interweniujmy, nim będzie za późno

Pamiętajmy, że w przypadku odpowiednio długiego opóźnienia w spłacie banki i firmy pożyczkowe prędzej czy później skierują naszą sprawę do sądu, a następnie do komornika. Takie samo prawo mają również gazownie, czy firmy zajmujące się dostawą energii elektrycznej, oraz każda inna osoba, której jesteśmy winni jakąkolwiek gotówkę. Możemy tego uniknąć, odpowiednio wcześnie reagując. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami spłacić zobowiązania, z pomocą przychodzi nam kredyt konsolidacyjny oferowany m.in. przez Alior Bank. Na czym polega taka usługa?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

- Reklama -

Kredyt taki  oferowany jest między innymi przez Alior Bank i stanowi formę kredytu celowanego — w tym przypadku celem kredytu jest, rzecz jasna, spłata dotychczasowych zobowiązań, czyli tak zwana konsolidacja. Mówiąc w bardzo dużym skrócie — jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie takiego zobowiązania, bank przekaże nam środki na spłatę dotychczasowych pożyczek i kredytów, oraz pozostałych długów. Od tej pory naszym dotychczasowym wierzycielom nie będziemy winni absolutnie nic — niemniej jednak nie oznacza to, że nasz dług całkowicie znika. Od tej pory pożyczoną kwotę, wraz ze wszelkimi odsetkami i kosztami dodatkowymi spłacamy do wybranego przez nas banku, który udzielił nam kredytu.

Choć nie stajemy się osobami wolnymi od długu, kredyt konsolidacyjny to w bardzo wielu przypadkach najlepsze rozwiązanie. Cechują go niskie koszta uzyskania, a dodatkowo podpisując umowę mamy gwarancję tego, że nowe warunki spłaty będą dużo korzystniejsze, niż poprzednie. Ponadto zobowiązanie takie może być skuteczną receptą tak na niewielkie, jak i duże zadłużenia. W przypadku omawianego tu wcześniej jako przykład Alior Banku, kwota kredytu konsolidacyjnego może sięgać nawet 200.000 złotych, a okres spłaty wynosić może nawet 10 lat.

Przyznawalność kredytu konsolidacyjnego

W porównaniu z wieloma innymi rodzajami kredytów bankowych, kredyt konsolidacyjny przyznawany jest dość często, co oczywiście nie oznacza, że otrzyma go każdy. Niezależnie od tego, czy kredytodawcą będzie Alior Bank, czy inna instytucja finansowa — aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, będziemy z pewnością musieli być obywatelami polskimi, zatrudnionymi na jedną z legalnych umów cywilnych — najlepiej umowę o pracę. Bank przeanalizuje nas również pod kątem zdolności kredytowej i wypłacalności, dlatego im wcześniej po wystąpieniu opóźnienia w spłacie postaramy się o przyznanie kredytu, tym mamy na to większe szanse. Niestety, osobom, które poddane już zostały egzekucji komorniczej, będzie bardzo ciężko uzyskać takie finansowanie — bank nie może być przecież pewny, czy będą one w stanie oddać pożyczoną kwotę, skoro nie może jej wyegzekwować nawet komornik.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.