- Reklama -

- Reklama -

Budowlańcy listy piszą …

W dobie obecnej epidemii wszystkie rodzaje działalności gospodarczych przeżywają głęboki kryzys min. gastronomia, transport osobowy, odzieżowa i wiele innych. Są też takie, które musiały z dnia na dzień zostać zamknięte lub zawieszone np. usługi kosmetyczne, fryzjerskie czy stomatologiczne. Jedną z nielicznych której udało się przetrwać jest branża budowlana, jednak pomimo tego, że nadal funkcjonuje napotyka na swojej drodze "urzędowe przeszkody". Poniżej list, jaki napisał do nas lokalny przedsiębiorca reprezentujący tę grupę.

- Reklama -

Koronawirus COVID-19 wyhamowuje z każdym dniem gospodarkę naszego kraju. Jako przedstawiciel branży budowlanej zauważam pierwsze błędne działania systemu, które w następstwie będą kluczowe dla osłabionej gospodarki.
Gospodarkę powinniśmy teraz pielęgnować tak, aby skutki jej przestoju ograniczyć do minimum. Należy ją rozpędzać maksymalnie szybko, jak to będzie możliwe. W branży budowlanej dotyczy to wszystkich instytucji mających na to szczególny wpływ: Starostwa, Urzędu Miasta, Urzędu Gminy oraz innych instytucji decydujących o możliwościach przyłączeniowych.
– Wasze pozwolenia oraz decyzje o warunkach zabudowy lub przyłączenia do sieci, które obecnie są odkładane „na później” mają na to ogromny wpływ.
Poprzez brak takich dokumentów, (które przy obecnym zmniejszonym ruchu interesantów w urzędach powinny być wydawane na tzw. CITO) zatrzymujecie proces budowlany.  Powinien być on ciągły, aby podtrzymać wszystkie gałęzie gospodarki począwszy do projektantów, producentów, firmy wykonawcze, handlowców a przede wszystkim społeczeństwo, którym jesteśmy.
Łańcuszek poszkodowanych poprzez zwlekanie z wydawaniem branży budowlanej niezbędnych dokumentów, będzie bardzo długi i odciśnie piętno na wszystkich. Uważam, że wszystkie jednostki mające na to wpływ, powinny przemyśleć ten temat i wyciągnąć dla społeczeństwa wnioski tak, aby każdy miał wpływ na sytuację, która nastąpi niebawem w naszym kraju.
Nie czekajcie, nie hamujcie jeszcze bardziej gospodarki.

Poirytowany przedsiębiorca.

 

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź