- Reklama -

Policyjne drony w trosce o nasze bezpieczeństwo (Film)

Podczas weekendu, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu biłgorajskiego, policjanci będą wykorzystywać do pomocy drony. Funkcjonariusze apelują również o pozostanie w domach i ograniczenie do minimum wyjść na zewnątrz.

Film nagrany przez funkcjonariuszy KPP w Biłgoraju.

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, na przykład konieczność wizyty u lekarza, zrobienia zakupów, wykupienia leków, ale nie tylko. Do takich również można zaliczyć spacer, uprawienie sportu czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby z wyłączeniem rodzin). Funkcjonariusze policji apelują jednak o pozostanie w swoich domach, wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo.

- Reklama -

– Oprócz sprzętu nagłaśniającego, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców funkcjonariusze wykorzystują także drony, m.in. w Biłgoraju i Lublinie. Dzięki nim policjanci sprawdzają miejsca rekreacyjne i kontrolują czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń – informuje policja.

W weekend funkcjonariusze policji będą na bieżąco kontrolować okolice biłgorajskich parków, zalewu Bojary itp. poszukując ludzi gromadzących się w grupy powyżej dwóch osób. Nowoczesna technologia ma za zadanie ułatwić pracę policji.

Podczas weekendu na w powiecie biłgorajskim, jak i całej Lubelszczyźnie mundurowi do patrolowania ulic miast i mniejszych miejscowości wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają, by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu. Tylko tak możemy sprawić, że wirus przestanie się rozprzestrzeniać.

M.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Karol mówi

    A uprawnienia są? Bo takie drony więcej niż 600g ważą.

  2. Martynka mówi

    Wiatrówka czeka w gotowości 😈

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.