- Reklama -

- Reklama -

Pomoc Caritas dla seniora w Biłgoraju

Obecny stan epidemiczny w Polsce i na całym świecie z powodu koronawirusa jest bardzo trudnym okresem dla wszystkich seniorów. To oni są w grupie ryzyka i nie powinni wychodzić z domu. Naprzeciw ich problemom wolontariusze z Rejonowego Biura Caritas w Biłgoraju postanowili aktywnie uczestniczyć w wielu akcjach Caritas. Oto niektóre z nich:

Wolontariusze – studenci zrobili zakupy artykułów spożywczych w hurtowni Mars w Biłgoraju. Sami też przygotowali kilkadziesiąt paczek z artykułami spożywczymi, które są przeznaczone dla seniorów. Każda paczka osiąga kwotę 100 zł. Mało tego własnymi samochodami pomagają w dostarczeniu tych paczek do seniorów, którzy potrzebują naszego wsparcia. To wszystko dzięki  Caritas, które przeznaczyło milion złotych z własnych środków, jednocześnie apelując do wszystkich o wpłaty, które pozwolą dalej pomagać najbardziej potrzebującym seniorom. W niedługim czasie wolontariusze zrobią kolejne podobne zakupy. Ponadto nasi wolontariusze przygotowują paczki ze środkami czystości, dzięki lokalnym sponsorom.

Z rejonu Biłgorajskiego kilkudziesięciu seniorów będących w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej w niedługim czasie otrzyma pomoc Caritas z programu “Na codzienne zakupy”. Seniorzy zakwalifikowani do Programu otrzymają plastikową kartę będącą nośnikiem bonu towarowego, który uprawnia do jego wykorzystania w Sklepach Biedronka. Na karcie jest do wykorzystania każdego miesiąca kwota od 100 zł do 150 zł na zakup artykułów spożywczych.

- Reklama -

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Biłgoraja wolontariusze Caritas biorą udział w akcji “Zakupy dla Seniora . Pod numerem tel. 84 686 96 80, każdy senior będący w potrzebie może uzyskać pomoc w zrobieniu zakupów (można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00).

Pragnę poinformować, że każdy kto pragnie udzielić pomocy seniorom w rejonie biłgorajskim może to uczynić za pośrednictwem Caritas kontaktując się telefonicznie z koordynatorem wolontariatu Caritas w Biłgoraju (tel. 606 423 410). Również pod tym numerem telefonu seniorzy będący w potrzebie mogą szukać pomocy.

Ciszy nas fakt, że do Biura Caritas w Biłgoraju zgłaszają się studenci i wielu innych dorosłych osób, które wyrażają chęć bycia wolontariuszem lub chcą udzielić pomocy seniorom i innym osobom będącym w potrzebie. Za to im wszystkim bardzo dziękuję.

Mirosław Kita – Koordynator Wolontariatu Caritas Rejonu Biłgorajskiego

 

Red.

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Bogdan mówi

    Seniorzy dadzą sobie rady renty i emerytury nie wstrzymane .Dlaczego nikt nie pomyśli o młodych rodzinach które mają na utrzymaniu dzieci a przeważnie dostali wypowiedzenia albo przymusowe urlopy bezpłatne niech ktoś pomyśli z czego te rodziny mają wykarmić siebie i dzieciaki !!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Bogdan mówi

    Seniorzy dadzą sobie rady renty i emerytury nie wstrzymane .Dlaczego nikt nie pomyśli o młodych rodzinach kture mają na utrzymaniu dzieci a nacześciej dostali wypowiedzenia albo przymusowe urlopy bezpłatne niech ktoś pomyśli z czego te rodziny mają wykarmić siebie i dzieciaki !!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.