- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie środowisko jest strasznie rozbite – mówi nam trener Łady

Wielkie kontrowersje, mnóstwo komentarzy i emocje, które jeszcze nie opadły. To reakcja lokalnego środowiska na to, że Łada 1945 Biłgoraj przejęła szkolenie i grupy młodzieżowe od OSiR-u. Część rodziców nie może pogodzić się z tym, że szkolenie będzie płatne, choć klub dostał od miasta 315 tysięcy złotych na ten rok: - To biłgorajskie środowisko jest strasznie rozbite i spogląda na siebie z zazdrością. Może nie tyle jest ze sobą strasznie skłócone, choć wiem, że niektórzy są - mówi nam Paweł Babiarz, trener Łady.

- Reklama -

Co pan myśli o tym przejęciu młodych piłkarzy przez biłgorajski klub?

Uważam, że nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w tej chwili jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży, to w Biłgoraju prym wiódł klub BKS. Była to najlepsza szkółka w powiecie i pewnie dalej tak jest. I czy się komuś podoba czy nie, to życzę im jak najlepiej. Na pewno nie zamierzam nikogo kasować czy niszczyć, niech BKS dalej funkcjonuje. Ale też niech w końcu będzie zdrowa konkurencja, która wszystkim w Biłgoraju przyniesie korzyści. Uważam, że środowisko biłgorajskie powinno bardziej się zjednoczyć, bo tak nie jest i widać to na każdym kroku. To środowisko jest strasznie rozbite i spogląda na siebie z zazdrością. Może nie tyle jest ze sobą strasznie skłócone, choć wiem, że niektórzy są. Bardzo ciężko jest w takim klimacie funkcjonować i wychowywać zdolną młodzież. Ja jestem człowiekiem z zewnątrz i mogę sobie pozwolić, żeby nazywać rzeczy po imieniu i powiedzieć jak to widzę. Na dobrą sprawę mógłbym machnąć ręką i się do tego nie dotykać, ale w tych klubach, w których pracuję, zależy mi na tym, żeby szkolenie młodzieży było jak najlepsze. Proszę zobaczyć, że nawet jak sprowadzamy do Łady zawodników, to priorytetem są zawodnicy rodem z Biłgoraja i związani z tym miejscem. Nie zawsze jest to możliwe, ale zawsze takich szukamy. Nie zawsze sami zawodnicy chcą do Biłgoraja wrócić i tu grać, nie zawsze nas stać, żeby spełnić niektóre żądania finansowe. Ale próbujemy.

toyota Yaris

Pan jest z Tomaszowa Lubelskiego. Mniejszego od Biłgoraja, ale podobno szkolenie młodzieży wygląda tam znacznie lepiej. Bardzo różni się ten system?

(…)

Długa i szczera rozmowa z trenerem Łady Biłgoraj tylko w papierowym wydaniu naszego tygodnika. Już w najbliższy wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Anonim mówi

  czy trener babiarz pochwali się ile będzie otrzymywał za koordynowanie młodzieży w ladzie?

 2. Anonim mówi

  Babiarz wracaj do Tomaszowa bo chyba sam sklocadz środowisko. będzie sekcje tworzył choć i tak dzieci jest mało i nie ma komu grać. czemu w Tomaszowie nic nie prowadzisz?

 3. Pilkarz mówi

  jeszcze płacić za kopanie piłeczki śmiech na sali za co?????

 4. az mówi

  Część rodziców nie może pogodzić się z tym, że szkolenie będzie płatne, choć klub dostał od miasta 315 tysięcy złotych na ten rok
  Nie od miasta tylko od podatników którzy chcą lub nie muszą te pieniądze wyłożyć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.