- Reklama -

- Reklama -

To będzie wielkie święto folkloru w Księżpolu

W Księżpolu wszystko ustalone. Na 16 czerwca (niedziela) został zaplanowany Festiwal Tradycji "Tanwiska": - Zapraszamy wokalistów i instrumentalistów, a także zespoły do udziału w festiwalu, który odbędzie się w Kucłach (plaża przy moście na rzece Tanew) - zachęca Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu. Hasłem przewodnim festiwalu, który ma formę konkursu, jest "Natura – Muzyka – Folklor".

- Reklama -

Już po raz trzeci brzeg przy moście w Kucłach wypełni się starszymi i młodszymi uczestnikami festiwalu. Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu wraz z Prywatną Szkołą Podstawową i miejscowymi Kołami Gospodyń Wiejskich zapowiadają, że zadbają, aby księżpolskie święto folkloru było ciekawe i różnorodne

Festiwal ma formę konkursu. Chętni już mogą się zgłaszać, a kategorii jest kilka:

urząd MArszałkowski projekt

-Mogą wystąpić wokaliści – soliści i zespoły oraz instrumentaliści. Repertuar powinien nawiązywać do tradycji śpiewaczych z regionu. A występy konkursowe będzie oceniać profesjonalne jury. Równocześnie zaplanowano ciekawe warsztaty – garncarskie, rzeźbiarskie, ceramiczne i wicia wianków. Będzie także smaczny poczęstunek lokalnymi specjałami – mówią nam organizatorzy.

W części pozakonkursowej zagrają i zaśpiewają lokalne zespoły, a wieczorem będzie zabawa taneczna na folkową nutę. Tak samo jak i w poprzednich latach, kulminacyjnym punktem festiwalu będzie obrzęd puszczania wianków wraz z nurtem rzeki.

Jak się zgłosić do udziału? Podajemy link do formularza, regulamin i szczegóły: Tanwiska

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zgłoszenia do 6 czerwca.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.