kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Ile zarobi nowy wójt gminy Biłgoraj?

Gmina Biłgoraj ma w końcu wójta. Dariusz Świerczyński przejął już obowiązki i gabinet swojego poprzednika. A co z jego pensją? Dla nowego wójta, a byłego urzędnika w gminie, będzie to pewnie spora podwyżka. Ile zarobi wójt Świerczyński?

- Reklama -

21 kwietnia mieszkańcy gminy Biłgoraj zadecydowali, że wójtem gminy został Dariusz Świerczyński. Wójt złożył już ślubowanie i przejął wszystkie obowiązki w gminie. Ale za darmo pracował nie będzie. Ile zarobi wójt Dariusz Świerczyński? O tym już jutro zdecydują radni, bo to Rada Gminy ustala wysokość pensji wójta.

 

Wynagrodzenie wójta  regulują „widełki”

 

 

urząd MArszałkowski projekt

Lawina podwyżek dla samorządowców ruszyła 1 listopada 2021, kiedy  weszła w życie nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, czyli „erki”.

 

Miesięczne wynagrodzenie dla wójta, prezydenta lub burmistrza nie może przekroczyć 11,2-krotności kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. W 2024 roku jest to 1 789,42 zł

 

Maksymalne wynagrodzenie wójta może więc wynieść 20 tys. 041 zł, 50 gr.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ustawa z 2021 roku reguluje również kwotę  minimalnego wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnianych na podstawie wyboru. Zgodnie z nią, minimalne wynagrodzenie nie może być niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia. W praktyce oznacza to, że miesięczne wynagrodzenie wójta, prezydenta i burmistrza w 2024 roku nie może przekraczać 20 041,50 zł, ale też nie może być niższe niż 16 033,20 zł.

 

Ile zarabiał Różyńśki w gminie?

 

Wiesław Różyński  jako wójt, przynajmniej w ostatnich latach, zarabiał całkiem nieźle. Z oświadczenia majątkowego posła Wiesława Różyńskiego wynika, że w ostatnim roku na stanowisku wójta zarobił 244 tys, 371 zł 85 gr.

 

W 2021 rada gminy Biłgoraj zadecydowała, że wójt Różyński  zarobi miesięcznie:

 

1) wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 250,00 zł miesięcznie (słownie: dziesięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych),
2) dodatek funkcyjny w wysokości 3 150,00 zł miesięcznie (słownie: trzy tysiące sto pięćdziesiąt złotych),
3) dodatek specjalny w kwocie wynoszącej 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego
i dodatku funkcyjnego w wysokości 4 020,00 zł miesięcznie (słownie: cztery tysiące
dwadzieścia złotych),
4) dodatek za wieloletnią pracę
wynoszący 20 % miesięcznego wynagrodzenia
zasadniczego w wysokości 2 050,00 zł (słownie: dwa tysiące pięćdziesiąt złotych).

 

 

 

 

Ile zarobi wójt Świerczyński?

 

 

Tego owiemy się jutro (16 maja) podczas II Sesji Rady Gminy Biłgoraj, która odbędzie się o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

 

Porządek Sesji:
1. Otwarcie posiedzenia Sesji, stwierdzenie kworum.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z I Sesji Rady Gminy Biłgoraj.
4. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Biłgoraj oraz ustalenia jej składu liczbowego i osobowego.
5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Biłgoraj oraz ustalenia jej składu liczbowego i osobowego.
6. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Stałych Rady Gminy Biłgoraj i ustalenia składu liczbowego i osobowego tych komisji.
7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Wójta Gminy Biłgoraj.
8. Sprawy różne.
9. Zakończenie Sesji.

 

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Sir mówi

    A ja nowemu wójtowi życzę żeby chociaż tyle zrobił dla gminy co pan Różyński bo tyle naobiecywał więc do roboty się brać no i dla Justynki pracę bo jak to pisał „i tak jesteś naszą „ Robert co ty na to !!!!

  2. Ssssss mówi

    A ja nowemu wójtowi życzę żeby chociaż tyle zrobił dla gminy co pan Różyński bo tyle naobiecywał więc do roboty się brać no i dla Justynki pracę bo jak to pisał „i tak jesteś naszą „ Robert co ty na to !!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.