- Reklama -

- Reklama -

Relikwie świętego jadą do Goraja. To już dziś

Dla mieszkańców Goraja dziś wielkie wydarzenie. Do miejscowej parafii św. Bartłomieja Apostoła zostaną wprowadzone relikwie św. Andrzeja Boboli: - To fragment kości świętego, która trafi do nas z Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie - mówi nam proboszcz gorajskiej parafii, ks.Leszek Boryło. Początek uroczystości o 17:30.

- Reklama -

Gorąco zapraszamy nie tylko naszych parafian i mieszańców gminy Goraj. O godzinie 17:30 jest majówka, tuż po niej uroczysta msza święta z wprowadzeniem relikwii.

Relikwie to najczęściej szczątki ciała świętych lub rzeczy z nimi związanych. Te najważniejsze relikwie to relikwie I stopnia, na przykład krew świętego, jego kości, skóra, włosy, paznokcie. A co trafi do Goraja?

urząd MArszałkowski projekt

W 2013 roku relikwie św.Andrzeja Boboli trafiły do Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie. W relikwiarzu umieszczony został fragment kości męczennika. I fragment tej relikwii trafi do naszej parafii.

Relikwie świętych w naszych kościołach to rzadkość?

Praktycznie każda parafia posiada relikwie jakiegoś świętego. My wystąpiliśmy z pismem i z prośbą do Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i te relikwie trafią także do Goraja.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

To pierwsze relikwie świętego w gorajskim kościele?

Nie, mamy już relikwie świętych. Są relikwie ks. Jerzego Popiełuszki, ale mam też relikwię Krzyża Świętego czy ojca Pio. Gorąco zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.