AGD

- Reklama -

- Reklama -

Będzie zakaz parkowania?

Radna Rady Miasta Biłgoraj Krystyna Różaniecka zauważa, że na ul. Berka Joselewicza powinien być znak zakaz parkowania. Ulica jest wąska i wyminięcie się samochodów sprawia kierowcom trudności.

- Reklama -

 

- Reklama -

Jak twierdzi radna, parkujące przy tej ulicy samochody sprawiają utrudnienia w przejeździe m.in. służb, takich jaki pogotowie ratunkowe czy straż pożarna. Droga jest wówczas zablokowana, a służby nie mogą dotrzeć. Utrudnione jest również wymijanie się pojazdów.  Wniosek dotyczący ograniczenia postoju samochodów przy ul. Berka Joselewicza został rozpatrzony w terenie 21 listopada. Uczestniczyli w tym przedstawiciele Miejskiej Służby Drogowej w Biłgoraju.

Droga gminna nr 109335L (ul. Berka Joselewicza) posiada nawierzchnię z kostki brukowej bardzo dobrej jakości. Jest ona położona w strefie zamieszkania, gdzie obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego (pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkości do 20 km/h, parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych).

  Wizja w terenie potwierdziła, że ograniczenie postoju w ciągu drogi jest zasadne, ponieważ parkujące pojazdy po obu stronach jezdni utrudniają poruszanie się innym pojazdom, a co najważniejsze służbom ratowniczym. Stwarza to niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia mieszkańców  twierdzi  Mariusz Dudek, podinspektor z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Uwzględniono wniosek radnej i zatwierdzono ograniczenie zatrzymywania się pojazdów jednostronne poprzez ustawienie znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” przy chodniku dla pieszych po prawej stronie na całej długości drogi gminnej (ul. Berka Joselewicza) od ul. Nadstawnej.

Oznakowania dokona Miejska Służba Drogowa w Biłgoraju.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Danuta mówi

  Inwestor budujac domy pod wynajem lub sprzedaż zapomniał o parkingu ,wielu przejezdnych zatrzymuje sie by zobaczyc miasteczko sitarzy.W koło bloki miejsc parkingowych brak ,i tak jest w całym mieści parkuje się jak chce i gdzie ,zastawione chodniki to już rutyna .Zakaz zatrzymywania na Nadstawnej jest notorycznie łamany ,wszyscy o tym wiedza gdzie jest policja i straż miejska

 2. Nikodem mówi

  To gdzie bedzie mozna w tym Biłgoraju zaparkowac. No chyba tylko na słynnym parkingu płatnym na którym mało kto parkuje bo trzeba za to płacic. Wiec po co budowac taki parking płatny zeby na nim nikt nie parkował. Mozna było zbudowac parking bezpłatny i wyszło by na to samo. Teraz widac jak sie mysliciele spinaja i mysla jak tutaj by zarobic. Zamiast budowac nowe parkingi albo powiekszac małe to wprowadzaja zakazy parkowania i [postoju chociaz i tak zaparkowac nie ma gdzie. Zeby ten parking płatny jednak jakos zapełnic. Niezłe co? Miało byc lepiej a wyszło jak zwykle. A biłgoraj top taka mała miescina gdzie mozna byłoby jednak propblem parkowania zmniejszyc. Ale w tym celu trzeba byłoby właczyc myslenie. Ale po co? przeciez za myslenie nie płaca.

 3. Ryszard mówi

  Na tej ulicy jednostronne zatrzymywanie się musi być dopuszczalne. Należy natomiast pilnie wprowadzić progi zwalniające nie czekając na tragedię, tu na ograniczenie szybkości nikt nie zwraca uwagi.Nikt tego nie widzi, Pani Przewodnicząca i Pan Inspektor ze starostwa? Dla dochodzących do garaży i dla dzieci do szkoły
  to jest makabra. Myślenie tym razem zagwarantuje bezpieczeństwo.

 4. Łukasz mówi

  Tam miał być zakaz jak rodziny wprowadziły się do mieszkań!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.