- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie RCEZ znów najlepsi

W środę, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala, w trakcie której uczniowie odebrali stypendia Lubelskiej Kuźni Talentów 2019/2020.

- Reklama -

11 grudnia odbyło się wręczenie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów. Program stypendialny Lubelska kuźnia talentów 2019-2021 jest kierowany do uczniów z Lubelszczyzny szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów ogólnych lub zawodowych. Stypendyści otrzymują finansowe wsparcie które przeznaczą na własny rozwój przez 10 miesięcy roku szkolnego od września do czerwca. Pieniądze mogą być przeznaczone na cele związane z nauką i edukacją, m.in.: udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, zakup książek i podręczników czy wyposażenie pracowni lub warsztatu.

- Reklama -

– Aby otrzymać stypendium marszałkowskie należało wykazać się wysokimi wynikami w nauce, czyli wysoką średnią ocen oraz udziałami w konkursach szkolnych z dziedziny techniki. Tak naprawdę jest to stypendium dla uczniów technikum oraz szkół zawodowych-opowiada jeden ze stypendystów, Hubert Mucha. – To stypendium planuję przeznaczyć na zakup dodatkowych części do drukarki 3D, doposażenie warsztatu, czyli zakup dodatkowych kluczy czy wkrętarki oraz sprzętu elektronicznego typu nowy komputer – dodaje.

Wyróżnieni uczniowie RCEZ to: Michał Bazan, Adam Bździuch, Michał Fiedor, Weronika Garbacz, Błażej Grabias, Martyna Kryń, Paweł Krzyszycha, Piotr Małyszek, Hubert Mucha, Konrad Mucha, Patryk Obszański, Anna Oleszek, Kamil Padiasek, Paweł Pieczykolan, Damian Ryczko i Dominika Tałanda. Nagrodzeni uczniowie uzyskali w poprzednich latach szkolnych wysokie wyniki w nauce oraz byli laureatami lub finalistami olimpiad i turniejów tematycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.