- Reklama -

- Reklama -

Zaśpiewali dla Piotrka (FILM)

W czwartkowe popołudnie, na hali sportowej ZSBiO miał miejsce koncert kolęd obcojęzycznych w wykonaniu uczniów szkół z powiatu biłgorajskiego. Było to podsumowanie trwającej ponda dwa miesiące akcji charytatywnych, podczas której zebrano ponad 60 tys. zł.

- Reklama -

12 grudnia, o godzinie 13.00 na hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się koncert kolęd obcojęzycznych. Było to również podsumowanie akcji zbiórki dla Piotrka Kozaka-ucznia ZSBiO, który potrzebuje ponad 200 tys. zł, aby z powrotem móc stanąć na nogi. Żeby zebrać tą kwotę, uczniowie budowlanki przygotowywali liczne kiermasze oraz wydarzenia. Również i inne szkoły organizowały zbiórki. Jedną z nich było Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju gdzie Szkolne Koło Caritas oraz Koło Wolontariatu przygotowało kiermasz ciast, z którego zebrane pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację Piotrka. W czwartkowe popołudnie odbyło się podsumowanie akcji. Poseł na Sejm Beata Strzałka wraz ze Starostą Biłgorajskim Andrzejem Szarlipem objęli honorowym patronatem to wydarzenie.

– Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi. Ja chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcję charytatywną. Myślę, że dzisiejszy koncert będzie pięknym podsumowaniem waszych inicjatyw, podejmowanych działań dla waszego kolegi. Ja jestem zbudowany waszą piękną postawą, w której wyrażacie empatię do drugiego człowieka. To jest szczególnie ważne w okresie Świąt Bożego Narodzenia, to że potrafimy się dzielić cząstką samego siebie, to, że potrafimy zaangażować się w trudnej sytuacji drugiego człowieka. To jest niezwykle ważne dla nas wszystkich i myślę, że przyniesie to wymierne korzyści dla Piotrka, któremu z całego serca życzę powrotu do zdrowia-mówi Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip.

- Reklama -

Udało się zebrać ponad 60 tys. zł

Pomaganie jest wielką radością, zwłaszcza gdy wiemy, że ktoś na pomoc czeka. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać ponad 60 tys. zł na rehabilitację Piotrka Kozaka-ucznia ZSBiO. Mama chłopaka była bardzo wdzięczna wszystkim, za ofiarną pomoc.

-Chciałam bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim dyrekcji, nauczycielom, wszystkim uczniom, waszym rodzicom, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas, za to wszystko, co zrobiliście dla Piotrka. W każdym z was Piotrek spotkał prawdziwego przyjaciela. Każda zebrana przez was złotówka to jego krok w stronę większej samodzielności. Za całe dobro, za życzliwość, za swój czas poświęcony na zbiórkę środków na rehabilitację i na jego pobyt w ośrodku specjalistycznym z całego serca dziękujemy-opowiada ze wzruszeniem mama Piotrka, Bożena Kozak.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.