- Reklama -

- Reklama -

Pomóżmy choremu 13-latkowi

13-letni Wiktor powinien myśleć o szkole i spotkaniach z kolegami. To wiek na beztroskie życie. Niestety nastolatek zmaga się z chorobą, która niszczy jego organizm.

- Reklama -

Wiktor Wierzchoś to 13-letni mieszkaniec Zwierzyńca, który od kilku miesięcy zmaga się z bardzo ciężką chorobą. U nastolatka zdiagnozowano cukrzycę typu 1 – byt. W praktyce oznacza to gwałtowny skok lub spadek glikemii. Taka sytuacja może  być tragiczna w skutkach.

Nasze codzienne życie to ciągła kontrola poziomu cukru – również w nocy – reżim związany z dietą, nasz strach, kiedy czekamy na wynik na glukometrze – mówi mama Wiktora.

Choroba ujawniła się nagle. W pewnej chwili Wiktor bardzo źle się poczuł. – Wezwaliśmy karetkę, która natychmiast zabrała go do szpitala – relacjonują rodzice.  Wówczas we krwi chłopca cukier był na poziomie 500, a norma wynosi od 70 do 140.  Po gruntownych badaniach padła diagnoza –  cukrzyca. Ta choroba, to wyrok na całe życie.

Wiktor Wierzchoś

- Reklama -

Cukrzyca niszczy trzustkę i powoduje powikłania w całym organizmie. – Razem z diagnozą zmieniło się całe życie Wiktora. Żyjemy w strachu – w reżimie choroby. Boimy się. Syn nie może zaakceptować swojej choroby, chce, żeby było „jak wcześniej”. Tego nie możemy mu dać, chociaż bardzo byśmy chcieli – podkreśla mama chłopca.

Jest szansa na pomoc chłopakowi. Terapia jest bardzo droga. – Jedynym dostępnym lekiem, który pozwoli zatrzymać niszczenie trzustki i złagodzi przebieg choroby, jest terapia TREG. Terapia wykorzystuje własne komórki pacjenta do przeciwdziałania procesowi niszczenia. Izoluje się z krwi chorego tzw. limfocyty regulatorowe (Tregs), które potrafią zatrzymać niszczenie komórek produkujących insulinę przez układ odpornościowy. Ta terapia to jedyna szansa na powstrzymanie choroby! Niestety terapia nie jest refundowana przez NFZ, a jej koszt jest ogromny – wyjaśniają rodzice.

Rodziców nie stać na sfinansowanie tak kosztownego leczenia. Wiktor dostał kwalifikację do terapii, ale żeby zadziałała, musi mieć podaną natychmiast pierwszą dawkę limfocytów T. Jego kwalifikacja jest aktualna miesiąc. Rodzina do końca roku musimy zebrać ogromną sumę pieniędzy.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga:  ZBIÓRKA PIENIĘDZY DLA WIKTORA

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.