Wojewódzkie mistrzostwa w pływaniu. Sparta na podium

W dniach 19-20 września 2020 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. Spartę Biłgoraj reprezentowało 15 zawodniczek i zawodników.

Rywalizacja toczyła się na Aqua Lublin w trzech kategoriach wiekowych 12-13 lat, 14-15 i open. Łącznie w imprezie wystartowało prawie 300 przedstawicieli lubelskich klubów. Biłgorajanie wywalczyli łącznie 24 medale i w końcowej klasyfikacji zajęliśmy wysokie trzecie miejsce.

Najwięcej krążków w naszej reprezentacji zdobyli Paweł Bury i Julia Duńko. Paweł łącznie wypływał ich pięć w tym trzy te najcenniejsze. Julia wywalczyła cztery krążki, dwukrotnie zdobywając tytuł wicemistrzyni województwa. Dodatkowo na podium stawali: Damian Błaszczyk, Kinga Cich, Paweł Wołoszyn, Maksymilian Pawlos, Bartosz Sadowski, Nataniel Kobak, Bartłomiej Obszyński, Radosław Oszajca i Wojciech Papierz.
Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie klubu.